Adalar Çocuk Orkestrası Çalışmalarına Başladı

Adalar Çocuk Orkestrası Çalışmalarına Başladı

Adalar Kent Konseyi tarafından projelendirilen ve Ada çocuklarının yoğun ilgi gösterdiği Adalar Çocuk Orkestrası çalışmalarına başladı.

Adalar Kent Konseyi’nin aylardır üzerinde çalıştığı ve 15 Haziran’da proje aşamasına getirdiği Adalar Çocuk Orkestrası, Eylül ayından itibaren çalışmalarını hızlandırdı. 5 ila 14 yaş arası toplam 55 çocuğun katılımıyla hızla büyüyen Adalar Çocuk Orkestrası, Barış İçin Müzik Orkestrası’nın deneyimleriyle yola çıktı. Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri ve gönüllü eğitmenlerden oluşan orkestra büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Tamamen ücretsiz olan proje kapsamında enstrümanı olmayan çocuklara Adalı gönüllülerden tam destek geldi. Adalar Kent Konseyi Çalışma Grubu enstrüman eksiği olan öğrenciler için 22 keman, 5 viyolonsel, 1 kontrbas, 26 müzik sehpası, 40 sandalye bağışı yapılmasını organize etti.

Adalar Çocuk Orkestrası enstrümanlarına kavuştu.

4 Kasım Cuma günü, Şehit Murat Yüksel İlköğretim Okulu’nda yapılan törenle enstrümanlarına kavuşan çocuklar büyük sevinç yaşadı.

Adalar Kent Konseyi Açılış

Törene, Adalar Kaymakamı Hikmet Dengeşik, Adalar Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Özbek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Eren, Adalar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erol Köseoğlu, Barış İçin Müzik Vakfı Müzik Koordinatörü Uğurcan Benice, Adalar Rotary Kulübü Başkanı Oğuz Aklar, Adalar Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Pınar Satıoğlu, Adalar Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Nezih Bayraktar, Adalar Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu Üyesi Elyo Uziel ve Cem Akıncıtürk, Adalar Kent Konseyi Kültür ve Sanat Grubu Üyesi Ayşegül Bayraktar’ın yanı sıra öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Adalar Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Pınar Satıoğlu ile Adalar Çocuk Orkestrası için yapılan törende “Orkestranın kurulmasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Eren bizlere öğretmen, öğrenci ve mekân desteği sunarken; Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü de keman-viyolonsel kursları ve öğretmen desteği sağladı. Adalar Kent Konseyi Çalışma Grubu olarak da enstrüman eksiği olan öğrencilerimiz için 22 keman, 5 viyolonsel, 1 kontrubas, 26 müzik sehpası, 40 sandalye bağışı yapılmasını organize ettik. Barış için müzik orkestraları da 10 yıllık tecrübelerini bizlerle paylaşıp, gönüllü öğretmen ve repertuvar desteği sağlayacak. Hepimizi çok heyecanlandıran bu projeye emek veren destek sağlayan herkese teşekkür ederiz. Artık her şey hazır… Adalar Çocuk Orkestrası en yakın zamanda sahne alacak” sözlerine yer verdi.

Adalar Çocuk Orkestrası

Adalar Çocuk Orkestrası sahne performansı çok yakında

Adalar Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Pınar Satıoğlu, orkestra için artık her şeyin hazır olduğunu, çocukların sahne almak için büyük bir dikkatle çalıştığını dile getirerek, en kısa zamanda sahne alacaklarını, ayrıca birçok etkinlikte yer almak için teklifleri değerlendirebileceklerini söyledi.

Adalar Çocuk Orkestrası çalışma günleri

Adalar Çocuk Orkestrası, haftanın 3 günü; Salı, Çarşamba, Perşembe günleri enstrüman eğitimi alıyor. Dersler, Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulu’nda veriliyor.

Katılım için:

Müracaat: Adalar Kent Konseyi

Adres: Çınar Caddesi Kozalak Sokak No: 1

Büyükada, Adalar / İstanbul

Telefon: 0.216 382 38 88

 

 

 

 

Kategoriler: Haber

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın