Adalar Sular Altında!

Adalar Sular Altında!

Adalar, sabah saatlerinde etkili bir yağış sebebiyle sular altında kaldı. Yağmur sebebiyle çoğu sokak ve caddede  yürümek zorlaşırken, birçok iş yeri ve evi de sus bastı.

Adalar sular altında kaldı ve bir anda tüm işler aksadı.  Hayatı felç eden yağış yüzünden pek çok Adalı işe gitmekte zorluk yaşadı ve yağış adalarda maddi hasara yol açtı. Özellikle Heybeliada’da iş yerleri ve apartmanların giriş katı sular altında kaldı. Sular altında kalan yerlerde belediye ekipleri ve Adalılar yağmur suyunu kovalarla boşaltmaya çalıştı. Tüm adaların seferber olduğu çalışmalarda yoğun emek harcandı.

heybeliada1

heybeliada2

 Doğal güzelliği ve tarihi yapısı adalar adete cennetten bir köşe olan adaları sular altında görmek pek çok kişiyi üzdü.  Şimdi ise adalarda  kısa sürede olsa  tüm akışı değiştiren yağmurun, ne  kadar daha süreceği merak konusu oldu.  Bizde sizin bu sorununuza cevap verebilmek adına  meteroloji resmi sitesinden aldığımız hava durumunu paylaşıyoruz. Meteroloji resmi sitesine göre ; İstanbul’da bugün etkili alan yağışın yarın olmayacağı, hafta sonu ise tekrardan başlayacağı yer alıyor.

Kaynak: adalargazetesi.com

Kategoriler: Genel

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın