Adalarda Günlük Kiralık Konaklama

Adalarda Günlük Kiralık Konaklama

Adalarda Günlük Kiralık Ev ve Daire

Yaz aylarının yaklaşmasıyla, İstanbul Adaları – namı diğer Prens Adaları’na ilgi her geçen gün artıyor. Bununla birlikte adalar içerisinde konaklama seçenekleri bu yoğunluğu maalesef karşılayamıyor. Yaz aylarında gerçekleşen nüfus artışı ve tatilcilerin adalara akın etmesiyle birlikte konaklama sıkıntısı yaşanıyor. Adalarda konaklama için pansiyon, butik hotel ve otel seçeneklerinin yanında bir diğer seçenek ise kiralık daireler ve dubleks evler oluyor.

Her geçen gün talebi hızla artan, günlük ve haftalık olarak kiralanan bu daire ve evler sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin tercihi oluyor. Aynı zamanda kalabalık aileler ve gruplar için de ekonomik bir alternatif olabiliyor.

Özellikle Büyükada’da yaz aylarında günlük ve haftalık olarak kiralayabileceğiniz daire seçenekleri diğer adalara nazaran çok daha fazla oluyor. Günlük daire fiyatları 1+1 için 150 TL’den başlıyor. Yazın yoğunluğuna göre 350 TL’ye kadar çıkabiliyor. 2+1 dairelerin günlük fiyatları da 200 TL’den başlayıp 350 TL’ye kadar çıkabiliyor. Kiralayabileceğiniz bu dairelerde ise 4 kişiden 10 kişiye kadar konaklama imkânı bulunuyor.

Kınalıada’da günübirlik daire kiralayacaksanız dikkat etmeniz gereken nokta, daire seçimini meydana ya da iskeleye yakın olanlardan yapmak ve bunun avantajlarından yararlanmak. Çünkü Kınalıada’da faytonla ulaşım bulunmuyor ve yürüme mesafesinde tutacağınız bir daire size avantaj sağlıyor. Kınalıada’da günlük kiralayacağınız dairelerin fiyatları da Büyükada ile hemen hemen aynı. Dubleks bir evin günlük kiralama ücreti 500 TL civarında oluyor.

Burgazada ve Heybeliada için de günlük daire fiyatları, yine diğer adalarla aynı orantıda.

Adalarda günlük veya haftalık daire, ev kiralarken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Öncelikle evin kaç kişilik olduğunu mutlaka sorun. Akşam kalacaksanız yatak sayısı gibi detaylara dikkat edin.
  • Meydana ve iskeleye uzaklığını öğrenin.
  • Sıcak su, beyaz eşya bulunup bulunmadığını, yaz ayları için klima, kış aylarında ise ısıtma sistemini mutlaka sorun.
  • Manzara ve teras seçeneklerini gözden geçirin.

Adalarda tercihinizi hotel, butik otel veya pansiyonlardan yana kullanacaksanız, hotel/pansiyon sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Adalarda günlük, haftalık veya günübirlik ev, daire yada villa tercih edecekseniz emlak sitelerine ve sahibinden kiralayanların iletişim bilgilerine aşağıdaki linkleri internet adres çubuğuna yapıştırarak hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

https://www.hemenkiralik.com/gunluk-kiralik-daire/istanbul-adalar

 http://www.hurriyetemlak.com/konut-gunluk-kiralik/istanbul-adalar/listeleme?rsc=eRNA3xMId–o6NjOxkWPUd6fVSvxs6C2zHwD3roqqxtLlb4CCQVcoYuRo63jAI6Ad55XvXiN9O8=&new=1

http://www.sahibinden.com/gunluk-kiralik/istanbul-adalar

 

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın