Heybeliada Çam Limanı Piknik Alanı

Heybeliada Çam Limanı Piknik Alanı

Doğal ve tarihi yapısı ile şairlere ilham kaynağı olan Heybeliada bol temiz havada, deniz keyfi yapmak istiyorsanız Çam Limanı Piknik Alanı’nı mutlaka görmelisiniz.

Heybeliada’nın güneyine bakan kısımda bulunan adanın en büyük koyu Çam Limanı, doğal marina görünümünde bir liman olarak biliniyor. Genelde ada ziyaretçilerinin tekne ve yat bağlama yeri olarak kullanılan limanın eşsiz bir manzarası görülmeye değer.  Sağında ve solunda kalan burunlar nedeniyle güneşin batışını ve doğuşunu izlemek pek mümkün olmasa da sabahın erken saatlerinden başlayarak etkisini göstermeye başlayan güneş, sizi etkisi altına alıyor. Böylece gün boyu denizin ve güneşin tadını çıkarabilir, çam ağaçların altında dinlenip, günün yorgunluğunu atarken metropol kalabalığından uzaklaşabilirsiniz.

Kızıl çam ormanlarının tüberküloz tedavisinde kullanıldığını biliyor musunuz?

Dünya’nın kızıl çam ormanları ile kaplı nadide yerlerinden biri olan Heybeliada’da tüberküloz(verem) hastaları için özel bir sanatoryum kuruldu.  Böylece hastalar bol temiz havadan yararlanarak daha hızlı iyileşme gösteriyordu. Çam limanı tarafında bulunan bu sanatoryumun artık faaliyette olmaması tarihte büyük bir kayıp olarak görülüyor.

Sizde bol temiz havadan yararlanmak, eşsiz deniz manzarasının tadını çıkarmak istiyorsanız, huzur dolu bir gün için bulduğunuz ilk fırsatta Çam Limanı Piknik Alanı’na davetlisiniz.

Heybeliada Çam Limanı Piknik alanına nasıl gidilir?

Heybeliada fayton meydanından 27 TL karşılığında Çam Limanı’na ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz sahil yolundan güneye doğru yürüyüş yaparak, ya da bisiklet turuyla ulaşabilirsiniz. Çam limanı Piknik Alanı’na en yakın plaj Ada Beach Club ve Heybeliada İskelesi’nden sabah düzenli motor servisleri bulunuyor.

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın