Prens Adaları Hırsızlık Çetesinden Kurtuldu

Prens Adaları Hırsızlık Çetesinden Kurtuldu

Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü bir süredir Heybeliada ve Büyükada başta olmak üzere, Prens Adaları’nda artan hırsızlık olaylarıyla ilgili araştırma yapıyordu. Yapılan teknik ve fiziki takipte bir hırsızlık çetesi üyesi olduğu öğrenilen 6 kişi yakalandı.

Uzun Süren Takipten Sonra Yakalandılar

Adalar İlçe Emniyet Büro Amirliği Ekipleri, Büyükada, Kınalıada, Burgazada ve Heybeliada’da yaşayan insanları bir süredir ciddi şekilde tedirgin eden hırsızlık olaylarıyla ilgili geniş çaplı bir araştırma başlatmıştı. Uzun süre şüphelileri teknik ve fiziki yollarla izleyen polisler sonunda kanıtlara ulaşmayı başardı.

6 Çete Üyesi Adliye’ye Böyle Sevk Edildi

Prens Adaları’nda yaşayan esnaflar da dahil bütün iş yerlerindeki kamera görüntülerini büyük bir titizlikle inceleyen polisler uzun süren çabalarının ardından belirli kişileri şüpheli olarak tespit ettileri. Şüphelilerin günlük hayatta her an takibe alınmaları bir süre sonra yakalanmalarını sağladı. Hırsızlık çetesi üyelerinin adliyeye sevk edildikleri anlar kameralara yansıdı.Youtube üzerinden de yayınlanan videodan sonra Adalar halkı rahat bir nefes alabilecek gibi görünüyor.

Kaynak: Ada Gazetesi

Kategoriler: Haber

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın