Son Dakika: Adalar’a Giriş Ücretli mi Oluyor?

Son Dakika: Adalar’a Giriş Ücretli mi Oluyor?

İstanbul’daki Prens Adaları’nın gelirlerini arttırmak amacıyla hazırlanan kanun teklifi TBMM’ye sunuldu. Peki meclisten hangi karar çıktı? Adalar’a giriş ücretli mi oluyor?

Yaz aylarında yaklaşık 300 bin kişiyi ağırlayan, Prens Adaları olarak bilinen Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada ve Sedef Adası’nın yanı sıra Gökçeada ve Bozcaada’nın gelişimine yönelik hazırlanan kanun teklifi CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından TBMM’ye sunuldu.

Tanal, kültürel, tarihi ve coğrafi değerleri açısından Adalar’ın batıya açılan bir pencere olduğunu ve kış nüfusu için ayrılan bütçenin belediyelere yetmediğini vurgulayarak, Adalar’ı ziyaret edenlerden hizmet bedeli alınması gerektiğini belirtti. Aynı zamanda Adalar’ın bulunduğu ilçe belediyelerine büyükşehir belediyeleri tarafından yardım yapılmasını talep ettiğini söyleyen milletvekili, yardım bedelinin bir yıl önce ilçede gerçekleşmiş olan bütçe geliri toplam tutarının yüzde 50’si olarak belirlenebileceğini savundu.

CHP’li Mahmut Talan’ın sunduğu teklifin ardından gözler meclise çevrildi. TBMM’den gelecek olan kararın ardında “Adalar’a giriş ücretli mi oluyor” sorusunun yanıtı belli olacak.

Geçtiğimiz aylarda Adalar’da yaşayan vatandaşlar change.org’da “Adalar’a giriş ücretli olsun” başlıklı bir imza kampanyası yürütmüş ve bu hareket binlerce kişiye ulaşmıştı.

Adalar’a giriş ücretli mi oluyor? Anketimizi katılın!

Sizce Adalar'a giriş ücreti alınsın mı?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

 

Peki Adalar'a giriş ücreti ne kadar olmalı?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

 

 

Kategoriler: Haber

Yorumlar

  1. papiii
    papiii 18 Ağustos, 2016, 06:44

    hadi adaya gelenlere günü birlik geri dönen tamamda ada da oturan damı para verıcek

    Reply this comment

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın