Tepki Çeken Yeni Ada Vapurlarının Siparişleri İptal Edildi

Tepki Çeken Yeni Ada Vapurlarının Siparişleri İptal Edildi

İstanbul – Prens Adaları seferleri için Mayıs’ta hizmete başlayan yeni model vapurlar halkın tepkisini çekince, 6 adet ‘double ended’ vapurun alımı iptal edildi.

Nostaljik vapur havasını bozduğu ve estetik görünmediği gerekçesiyle halkın tepkisini çeken yeni ada vapurlarından 4 adet alındı, 6 adet de sipariş verildi. Gelen olumsuz tepkiler üzerine yeni vapurların alınmamasına karar verildi. Lodoslu günlerde vapurların iskelelere yanaşmasının zorlaştığını belirten uzmanlar, ‘double ended’ modelinin manevra kabiliyetinin iyi olduğunu, ancak vatandaşların antipatisini kazandığını söylediler.

Yeni Vapurların Özellikleri Nelerdi?

Durusu, Göksu, Gümüşsu ve Küçüksu  Double Ended vapurlarında uygun iniş-biniş rampası, tuvalet ve zemin kaplamasıyla engelli yolcuların daha fazla erişim sağlaması için uygun tasarım özellikleri bulunuyor. Bebek bakım odası, hayvan barınakları, led ekranlar, mevsimlere göre iklimlendirme sistemleri ve yolcu salonlarında akıllı cihazlar için şarj noktaları gibi pratik fonksiyonlara da sahip olan yeni ada vapurları günümüz teknolojisine ayak uyduruyor. Ancak Adalar denince akla gelen ilk şey nostalji ve tarihi yapım olduğundan, insanlar Prens Adaları’nı gezmeye giderken ya da akşam adadaki evlerine dönerken bu havayı bozmak istemiyor.

Kategoriler: Haber

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın