Bozcaada

Ana Sayfa

Türkiye’nin üçüncü büyük adası Bozcaada Çanakkale’ye bağlı bir saklı cennet.

Tarihi bir hayli eskiye dayanan Bozcada,  24 Temmuz 1923’te  yapılan Lozan Antlaşması’ndan beri ülkemiz sınırlarında küçük bir tatil kasabası gibi.

bozcada4

Siz de Ege’de büyülü bir yolculuğa çıkmak  istemez miydiniz? Çanakkale, Geyikliden arabalı vapur  vasıtasıyla  Bozcaada’ya  kolayca ulaşabilirsiniz.  Bunun yanı sıra  Çanakkale merkezden deniz otobüsü seferleriyle de ulaşım sağlamanız mümkün.

Önemli turizm beldelerinden olan Bozcada, şarap ve balıkçılık konusunda oldukça  ünlü. Her Eylül ayında Bozcada’da “Bağbozumu” şenliklerinde doğal üzüm keyfi turistleri bekliyor.

bagbozumu

Deniz tutkunları için Ayazma plajı,  tercih edilmesi gereken plajlar arasında. Sulubahçe, Habbele Plajı ve Akvaryum Plajı da Bozcaada‘dan ayrılmadan önce görmek isteyeceğiniz plajlardan. Adada seyahat  etmek için dolmuş kullanabilirsiniz. Özellikle yazın her  15 dakika bir dolmuş  imkanı olması istediğiniz zaman Bozcaada’ya ulaşmanızı sağlıyor. Dolmuş dışında bisiklet ve motor  kiralayarak da adayı gezebilirsiniz.

bozcada3

Bozcaada’da görülmesi gereken yerlerden birisi de  rüzgâr güllerinin bulunduğu mevkiidir. Bozcaada’nın eşsiz manzarası ve rüzgar gülleri birleşince gün batımında olağanüstü anlar yaşabilirsiniz.

bozcaada

Gece hayatını sevenler için Bozcada uygun bir tercih olmayacaktır. Şehir merkezinde sadece 1 tane bar  bulunduğunu eklemeden geçmeyelim.

Adada konaklama için pansiyonlar en iyi alternatiflerdendir. Ayrıca Türk ve Rum mahallelerindeki tarihi evler günlük ya da sezonluk olarak kiralanabilir.