Mykonos

Ana Sayfa

Mikonos Adası

Mykonos, Ege Denizi’nde bulunan Kiklad Adaları’na bağlı bir yerleşim bölgesidir. Yüzölçümü 86 km² ve 10.134 nüfusu vardır. 1453’ten 1832’ye kadar Osmanlı hâkimiyetinde kalan Mykonos’ta geçireceğiniz tatil boyunca hiç yabancılık çekmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

mykonos-

89 km uzunluğunda bir sahil şeridine sahip olan Mykonos Adası, Yunan Adaları içinde en renkli gece hayatına sahiptir. Avrupalı turistlerin en çok tercih ettiği bölgeler arasında yer alıyor. Eğlencenin, sabahın ilk ışıklarına kadar sürdüğü Mykonos’ta gece hayatını doyasıya yaşamak mümkün. Küçük, genel olarak Bodrum’a benzeyen bir adadır. Dar sokaklarında pelikanlarla karşılaşmanız bile mümkün! Güzel restoranlarda otururken yerken kendinizi masanıza yanaşan pelikanlara yemek verirken bulabilirsiniz.

mykonos-adasi

Toplu taşımanın seyrek olduğu bölgede, ulaşım sağlamak için araç kiralama daha fazla tercih ediliyor. Otomobil, atv veya motor kiralama imkânı mevcut. Ayrıca şehir merkezinden (Mykonos Town), plajlara deniz taksiyle hızlı ulaşım imkânından da yararlanabilirsiniz.

mykonos

Mykonos Adası kuru bir iklime sahiptir. Eğer huzurlu ve sakin bir tatil tercih ediyorsanız şehir merkezinde, daha hareketli ve eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız özellikle plaj partilerine katılmanızı tavsiye ederiz. Özellikle Paradise Beach adlı plaj, kendinizi eğlencenin kollarına bırakabileceğiniz başarılı mekânlar arasında yer alıyor. Dillere destan gece hayatı ve muhteşem plajlarıyla tam bir “eğlence adası” olarak hafızalarda yer ediniyor. Beyaz boyalı evleri, çiçeklerle dolu dar sokakları ve turkuaz deniziyle Mykonos, elinizde bir sürü muhteşem fotoğraflarla dönmeyi garanti eden bir tatil bölgesidir.

Adanın en önemli tatil bölgeleri; Tagoo, Psrou Beach, Agios İonnis, Ornos, Ftelia, Elia Beachi Platys Gialos, Kalo Livadi, Agios Stefanos, Tourlos ve Agios Sostis.