Adalar Vapur Seferleri 2016

Adalar Vapur Seferleri 2016

İstanbul – Adalar vapur seferleri okulların açılmasıyla kış tarifelerine başladı. İstanbul ve çevresinden Adalar’a sefer düzenleyen İDO, Şehir Hatları, Dentur, Mavi Marmara, Turyol ve Prenstur vapur saatlerine düzenlemeler getirdi.

İşte, tüm firmaların 2016 Adalar Vapur Seferleri

Şehir Hatları

19 Eylül – 4 Haziran 2017 tarihleri arasında kış tarifesi uygulayacak olan Şehir Hatları, kış dönemi boyunca Sedef Adası seferlerine ara verdi. Şehir Hatları kış tarifesi boyunca açık olan hatları şu şekilde;

Kabataş – Kadıköy – Adalar Hattı (11 Ağustos 2016 günü itibariyle durduruldu, seferler diğer iskelelerden devam ediyor.)

Beşiktaş – Heybeliada – Büyükada Hattı

Beşiktaş – Kınalıada – Burgazada Hattı

Eminönü – Kadıköy – Adalar Hattı

Bostancı – Adalar Hattı

Güncel vapur saatleri için Şehir Hatları Kış Tarifesi 2016 – 2017  yazımızı inceleyebilirsiniz.

İDO

Kabataş – Adalar Hattı (11 Ağustos 2016 günü itibariyle durduruldu, seferler diğer iskelelerden devam ediyor.)

Beşiktaş – Adalar Hattı

İDO Adalar vapur seferleri 19 Eylül – 30 Ekim Sonbahar Tarifesi başladı. Sefer bilgilerini İDO Vapur Saatleri yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Prenstur

Kartal – Adalar

Yıl içinde iki kere yaz ve kış tarifesi yayınlayan Prenstur, 2016 yeni tarifesini 19 Eylül Pazartesi itibariyle uygulamaya başladı. Prenstur’un Kartal’dan Adalar vapur saatlerine Prenstur kış tarifesi 2016-2017 yazımızla ulaşabilirsiniz.

Mavi Marmara

Yeşilköy Adalar Hattı

Kış sezonu boyunca bu hat üzerinden sefer düzenlemeyen Mavi Marmara, seferlerine 22 Nisan Cuma günü başlıyor. Güncel vapur saatleri için Yeşilköy – Adalar yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yalova – Adalar hattı

Mavi Marmara Yalova Adalar hattına 2017 yılı içinde Haziran ayının 1. veya 2. hafta başı içerisinde başlayacaktır.

Bostancı – Adalar

Mavi Marmara, bu hat üzerinden yaz ve kış olmak üzere iki tarife yayınlamaktadır. Firmanın 2017 Haziran ayına kadar seferlerinde kış tarifesi geçerli olacaktır. Vapur saatlerini öğrenmek için Mavi Marmara kış tarifesi 2016 – 2017 yazımızı inceleyebilirsiniz.

Turyol

Eminönü – Karaköy – Kadıköy – Adalar

Eminönü, Karaköy ve Kadıköy’den Kınalıada ve Büyükada’ya sefer düzenleyen firmanın kış dönemine kadar geçerli olan tarifesini ve güncel vapur saatlerini Turyol Adalar Vapur Saatleri 2016 yazımızda bulabilirsiniz.

Bakırköy – Adalar Hattı

Turyol bu hat üzerinden kış sezonu boyunca sefer yapmıyor. 2016 seferlerine ise Nisan ayı itibariyle başlıyor. Seferler için Bakırköy – Adalar vapur saatlerini inceleyebilirsiniz.

Büyükçekmece – Adalar Hattı

Turyol tarafından hafta içi Salı, Perşembe hafta sonu ise Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilen Büyükçekmece – Büyükada seferlerinin saatleri şu şekilde;

Büyükçekmece kalkış: 09.00

Büyükada kalkış: 17.30

Dentur

Kabataş – Adalar Hattı

Bu hat üzerinden yaz ve kış olmak üzere iki tarife uygulayan Dentur, 2016 tarifesine Haziran ayında başlıyor. Firmanın şu an geçerli olan vapur saatlerini öğrenmek için Dentur Adalar kış tarifesi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Avcılar – Adalar hattı

Yalova – Adalar hattı

Bu hatlar üzerinden sadece yaz sezonunda hizmet veren Dentur, 2016 tarifesine 16 Mayıs’ta başlıyor.

Kocaeli Belediyesi Adalar Turu

Her sene yaz aylarında Kocaeli Belediyesi tarafından düzenlenen Ada turu, İzmit’ten başlayarak sırasıyla Değirmendere, Karamürsel ve Darıca iskelelerine uğrayıp yolcu alarak Büyükada’ya ulaşıyor. Sefer saatleri için Kocaeli – Adalar Vapur Seferleri yazımızı inceleyebilirsiniz. Belediye, kış sezonu boyunca Adalar’a sefer düzenlemiyor.

BURULAŞ Mudanya – Büyükada Seferleri

9 Temmuz itibariyle Eylül ayına kadar hafta sonları Cumartesi ve Pazar olmak üzere günde bir sefer gerçekleştiren firmanın sefer saatlerine ‘Büyükada Mudanya Seferleri’ yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. Firma kış tarifesinde Adalar’a sefer düzenlemiyor.