Karayip Adaları

Ana Sayfa

 

Karayipler  Batı Hint Adaları olarak da bilinir. Karayip Denizi‘ni, adalarını ve çevreleyen sahilleri kapsayan bölgeye denir. Bu adalar, Florida‘nın güneyinden başlayarak bir kıvrım oluşturur ve  Venezuela‘nın kuzey batısına, Güney Amerika’ya kadar iner. Bölgede 7.000 dolayında ada, adacık ve kayalık vardır. Bunlar bağımsız ülke ve sömürgelerden oluşan 25 devlettir.

Batı Hint Adaları denmesinin sebebi Kristof Colomb’un bu bölgeye bu ismi vermesidir. Adaların en eski sahipleri Aravak ve Karayip Yerlileri olarak bilinir. 1492’de Ceneviz doğumlu İspanyol kaşif Kristof Kolomb tarafından keşfedilmişlerdir.

karayip-

Karayip Adaları sizi doğal güzellikleriyle büyülerken sofistike lezzetleri ve değişik baharatlarıyla mutfakta da iddialılar. Reggae müziği ile sabah akşam içinizde dans etme isteği uyandırabilirler. Rom’ları meşhur olan Karayip Adaları’nda denediğiniz kokteyller tatları damağınızda uzun süre kalacaktır. En kalabalık sezonu aralık ve nisan aylarında yaşarlar. Temmuz ortasına kadar da denize girmek için uygun hava koşulları devam eder. Ancak ağustos ya da Eylül’de Karayiplere gitmeye karar verirseniz fıtına ve yağışa yakalanırsınız.

karayip-adalari

En çok ziyaret edilen ada Barbados’tur. Bir balayı adası olarak gitmeye karar verirseniz romantizm adına aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Ancak her sezonda sınırlı sayıda turiste izin verildiği için Barbados’a gitmek isterseniz bunu önceden planlamış olmanız gerekiyor. Pahalı ve lüks otelleri, güneşlenme, su sporları yapabileceğiniz harika plajları, muhteşem doğası ve tropik iklimiyle sizi etkisi altına alacaktır.

barbados