Burgazada

Ana Sayfa Burgazada

Çam ormanları, sahilleri, ahşap köşkleri, kiliseleri ve mahzenleriyle Burgazada her zaman insanların ilgisini çeken bir yer olmuştur. Ünlü yazar Sait Faik Abasıyanık’ın hayatının bir bölümünü geçirdiği Burgazada, yazarın hikayelerine konu olmuştur. Sait Faik Abasıyanık’ın Burgazada’da yaşadığı ev de günümüzde Sait Faik Müzesi haline gelmiştir. İstanbul’un kalabalık ve gürültüsünden uzaklaşarak ruhu dinlendirmek isteyenler için Burgazada çok iyi bir alternatif.

Burgazada’ya Nasıl Ulaşım Sağlanır?

Şehir hatları, Mavi Marmara, Turyol ve İDO gibi alternatiflerle Burgazada’ya iki saatten kısa sürede ulaşmak mümkün. Hafta içi, hafta sonu, özel günler ve farklı seçeneklerle sefer saatlerini öğrenmek için Nasıl Giderim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Burgazada, Adalar

Burgazada’da Konaklama ve Yemek Seçenekleri

Prens Adaları’nın hepsinde olduğu gibi Burgazada da butik otellerle konaklama imkanına sahip. Ancak otel sayısı Büyükada ve Heybeliada’ya göre biraz daha kısıtlı. Bu sebeple Burgazada’da konaklamaya karar verdiğinizde erken rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Antigoni Restoran’da rakı balık keyfi de Burgazada’da geçirdiğiniz süre içinde sizde iz bırakacak alternatiflerden.