Gökçeada

Ana Sayfa

Çanakkale ilçesine bağlı Gökçeada, 289.5 km2 yü­zöl­çü­müne sahip Türkiye’nin en büyük adasıdır.

Tarihi ve  muhteşem doğası ile  turistlerin yoğun ilgi  gösterdiği  tatil  beldelerinden biri olan Gökçeada’ya  deniz yoluyla, arabalı feribot ile ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Pazartesi ve Perşembe günleri İstanbul- Gökçeada arasına 21 Temmuz tarihinden itibaren  uçak seferleri düzenlenmektedir.

Tepeköy çınaraltı, sualtı mili parkı( Türkiye’nin ilk milli parkı) peynir kayalıkları, rum köyleri Gökçeada’da görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.

kapakgokceada

İstanbul trafiğinden uzaklaşıp, küçük ama şirin Gökçeada köylerinde sevdiklerinizle birlikte keyifli bir tatil hiç de fena olmazdı.

Türkiye’nin en temiz denizlerinden biri olan Gökçeada,  dalış yapmak için  ise oldukça uygundur. Başlıca geçim kaynağı tarımcılık olan adada doğal ürünlerle kahvaltı yapıp, bisikletle küçük bir tura çıkabilirsiniz.

gökceada2

Yüzme tutkunlarının çok seveceği Gökçeada plajlarını ise şöyle sıralayabiliriz; Aydıncık, Laz koyu, Yuvalı plajı, Gizli liman, Yıldız koy ve Marmaros.

gokceada3

Ege’deki diğer yerlere oranla konaklamanın daha uygun olduğu Gökçeada’da  butik otel  ve pansiyonları tercih edilirsiniz.