Heybeliada

Ana Sayfa

Prens Adaları’ndan buram buram nostalji kokan bir tanesi de Heybeliada’dır. Bahriyesi, Sanatoryumu, Ruhban(Papaz) Okulu adayı ziyarete gelenlerin mutlaka dönmeden önce gördükleri tarihi mekanlarıdır. Yaz aylarında plajları, sahildeki cafeleri ve temiz havasıyla gezip görülmeye değer olduğuna hiç kuşku yok. İster günübirlik ister kalmalı gidin, Heybeliada’da gezdiğiniz veya ayaklarınızı uzattığınız her dakikada huzur bulacaksınız. Fayton turları da Heybeliada’yı gezmek için harika bir alternatif.

Heybeliada’ya Nasıl Gidilir?

İDO ya da Vapur seferleriyle sabahın erken saatlerinden aksama kadar sık sık seferler yapılıyor. Size en yakın vapur iskelesinden Heybeliada’ya gitmek en fazla bir ya da bir buçuk saatinizi alıyor. Detaylı ulaşım bilgisi için http://www.adalardan.net/istanbul-adalarina-nasil-giderim/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Heybeliada, Adalar

Heybeliada’da Konaklama ve Yemek Seçenekleri Neler?

Heybeliada’da konaklamayı düşünenler için butik oteller mevcut. Ancak yaz aylarında gitmeyi düşünüyorsanız rezervasyonunuzu erken yaptırmanız gerekebilir. Havalar ısınınca nüfusu diğer Adalar gibi artan Heybeliada2nın nostaljik otelleri de çok tercih ediliyor. Heybeliada’dan Mavi Restoran’ın spesyali midye salması, Emine Hanım’ın Ev Yapımı Reçelleri ve Dede’nin Dondurmacısı’na uğrayıp bu lezzetleri tatmadan dönmemenizi öneriyoruz. Ayrıca Ada Restoran’da rakı balık keyfi de akşam keyfi için cezbedici bir alternatif.