Naxos

Ana Sayfa

Sakin ve huzurlu bir tatile çıkmayı planladıysanız Naxos Adası’nın doğasında birkaç gün geçirmeyi düşünebilirsiniz. Mitolojik geçmişinin izlerini taşıyan arkeoloji müzesini, Venedik döneminden kalma kaleleleri, katedralleri, manastırları, Apollon Tapınağı’ndan günümüze kalanları gezerken tarih kokusuyla mest olabilirsiniz.Bourgos ve Kastro bölgeleri, 10 metre boyundaki 2600 yıllık Apollanas Heykeli, erken Yunan ve Roma döneminden kalanlarla orta çağın izlerini taşıyan tarihi yapıları gezerken mistik bir havanın hakim olduğunu görebilirsiniz.

naxos-2

Naxos Adası’ndaki plajlara gitmek istiyorsanız beklentiniz eğlenceden çok dinginlik ve huzur olmalı. Agios Georgios, Grotta, Plaka, Micri Viagla, Kastraki plajlarında doğanın güzelliğiyle deniz keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Plaka çıplaklar kampı da farklı bir şeyler arayanlara hitap edebilecek yerlerden.

Gece hayatı Naxos Adası’nda pek de hareketli değildir. Her yerden müzik sesleri gelen büyük gece kulüpleri çoğunlukta olmasa da sabaha kadar açık barlardan birinden çıkıp güneşin doğuşunu izlemeye gidilebilir. Yunanların eğlence anlayışını yansıtan tavernaları da görülmesi gereken yerlere ekleyebilirsiniz.

Su sporlarını sevenler için sörf, şnorkelli dalış gibi aktiviteler Naxos’ta mevcut. İsterseniz katamaran da kiralayabilirsiniz. Yiyecek içecek alternatiflerinde de cafe ve restoran ağırlıklı kıyı kesimde hoşunuza giden bir mekanı seçip sakin bir akşam geçirebilirsiniz. Deniz ürünleri, zeytin ve peynir denemeden Naxos’dan dönmemeyi de yapılacaklar listenize ekleyebilirsiniz.