Adalar Belediyesi Gönüllü Evi İle Yardıma Koşuyor!

Adalar Belediyesi Gönüllü Evi İle Yardıma Koşuyor!

Adalar Belediyesi’nin “ihtiyacın yoksa getir, ihtiyacın varsa götür” mottosu ile yola çıkıp eğitim, kültür, sanat ve gönüllü merkezi ile pek çok etkinlik düzenlemesi dikkatleri çekiyor.

İhtiyacın yoksa getir, ihtiyacın varsa götür sloganıyla hareket edem Adalar Belediyesi, Gönüllü Evi projesi ile tam bir sağduyu örneği sergiliyor. Gönüllü merkezinin yanı sıra Adalar Belediyesi organize ettiği  kültürel, sanatsal ve eğitimle ilgili  organizasyonları  ile duyarlı  bir çalışmalara imza atıyor.

Adalar  Belediyesi ihtiyacın varsa  getir, ihtiyacın varsa götür kampanyasını ise şöyle tanımlıyor;

İlçemiz Adalarda ikamet eden ve ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza düzenli olarak katkı sağlamayı amaçladık. İlçemizde veya  İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımızın evinde, iş yerlerinde ihtiyaç olmaktan çıkan, kullanışlı temiz bütün eşyalarını (giysi, ayakkabı, oyuncak vs.) ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktayız.

Adalar Belediyesi Gönüllü Evinde verilen hizmetler karşılığında vatandaşlarımızdan hiçbir ad altında ücret alınmamaktadır. Ancak; başvuran vatandaşlarımızdan “ yardımların devamlılığını “ sağlamak amacıyla kimlik ve adres bilgileri alınmaktadır.

Gönüllü Evimize bağışlanan büyük eşyalar ki bunlar mobilya, beyaz eşya vs. ekiplerimiz tarafından alınıp, ihtiyaç sahiplerine teslim edilmektedir. Tüm bu hizmetlerin yanında bazı giysiler tiyatro gösterilerinde, öğrenci balolarında kullanılmak üzere verilmekte, kostüm, abiye tarzı kıyafetlerin amacına uygun olarak birden fazla kullanılması sağlanmaktadır.

Tabiî ki Gönüllü Evimizin kuruluş amacı sadece ihtiyaç fazlalarını, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaştırmak değildir. Bunun yanında ev hanımlarımızın, emeklilerimizin, gençlerimizin ve çocuklarımızın boş vakitlerini eğlenmeye ve öğrenmeye, ekonomilerine katkı sağlamaya daha çok yaklaştırmaktadır.

Siz de gönüllü evine katkıda bulunabilir, ihtiyacı olan kişilere yardımda bulunabilirsiniz.

Aşağıdan Adalar Gönüllü Evi iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz;

Gazi Mihal Sokak No:11 Büyükada

Telefon: 0216 382 66 38    E-posta: gonulluevi@adalar.bel.tr

Kategoriler: Genel