Adalar Kış Tarifesi 2015 – 2016

Adalar Kış Tarifesi 2015 – 2016

İstanbul – Adalar seferleri yapan firmalar, kış tarifesine geçecekleri tarihleri belirledi. Yaz aylarının sona ermeye başlaması ile İstanbul ve çevresinden Adalar’a sefer düzenleyen İDO, Şehir Hatları, Dentur, Prenstur, Mavi Marmara, BUDO ve Turyol gibi firmalar 2015 – 2016 kış tarifesi tarihlerini belirledi.

Adalar vapur seferleri kış tarifesi ne zaman başlıyor?

İşte 2015 – 2016 kış sezonu ve Kurban Bayramı boyunca Adalar’a sefer düzenleyen firmalar ve tarifeleri:

İDO Adalar sonbahar kış tarifesi

Kabataş – Adalar Hattı

Geçen kış Adalar iskelelerinde tadilattan dolayı geçici olarak vapur seferlerini iptal eden İDO, bu sezon Kabataş’tan Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada vapur seferlerine devam edecek. Kış tarifesinden önce sonbahar tarifesi uygulayacak olan firmanın 14 Eylül 2015 tarihinden itibaren vapur saatlerinde değişikliğe gidecek. İDO’nun sonbahar kış tarifesi 31 Ekim 2015 tarihine kadar geçerli olacak. Firma 31 Ekim’den itibaren Adalar hattı seferlerini yaz dönemine kadar sonlandıracak.

Bostancı – Adalar Hattı

İDO’nun Bostancı’dan seferleri 14 Eylül 2015 itibari ile sadece 14 – 21 Eylül tarihleri arasında Adalar’dan Bostancı’ya hafta içi 1, hafta sonu 2 sefer düzenleyecek. İDO, adalar kış tarifesini 31 Ekim’de sonlandırıp, 2016 seferlerine yaz döneminde yeniden başlayacak.

Şehir Hatları kış tarifesi

Kabataş – Kadıköy – Adalar Hattı

Bostancı – Adalar Hattı

Hem yaz hem de kış sezonu boyunca Adalar’a vapur seferleri düzenleyen Şehir Hatları’da kış tarifesine 14 Eylül 2015 Pazartesi başlayacaktı ancak okulların geç açılması nedeniyle yaz tarifesi uzatıldı. Buna göre kış tarifesi 28 Eylül 2015 Pazartesi başlayacak.

 

Prenstur Adalar kış tarifesi

Kartal – Adalar hattı

Yaz – kış Kartal’dan Adalar’a vapur seferleri düzenleyen Prenstur, kış tarifesine 28 Eylül 2015 Pazartesi geçmeyi planlıyor.

 

Mavi Marmara kış tarifesi

Yeşilköy Adalar Hattı

Sadece yaz sezonu boyunca Yeşilköy’den Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’ya sefer düzenleyen Mavi Marmara, son seferini Eylül ayının 27.sinde gerçekleştirecek. Firma, bu hatlar üzerinden seferlerine 2016 Haziran ayında başlayacak.

Yalova Adalar Hattı

Yaz döneminde Yalova’dan Büyükada ve Heybeliada’ya sadece hafta sonları sefer düzenleyen firma 27  Eylül’de seferlerine son verecek. Mavi Marmara bu hat üzerinden 2016’nın Mayıs ayında tekrar seferlerine başlayacak.

Bostancı Adalar Hattı

Yaz – kış bu hat üzerinden sefer düzenleyen Mavi Marmara’nın 2015 – 2016 kış tarifesi 28 Eylül Pazartesi başlayacak.

 

Dentur Avrasya kış tarifesi

Yalova Adalar Hattı

Avcılar Adalar Hattı

Kışın bu hatlar üzerinden sefer düzenlemeyen Dentur, son seferini Eylül ayının sonunda gerçekleştirecek. Tekrar yaz seferlerine ise Mayıs ayında başlayacak.

Kabataş Adalar Hattı

Yaz – kış bu hat üzerinden sefer düzenleyen firma kış tarifesine 28 Eylül 2015 Pazartesi geçiş yapacak.

 

Turyol kış tarifesi

Eminönü – Karaköy – Kadıköy –Adalar Hattı

Yaz – kış bu hat üzerinden sefer düzenleyen firma, kış tarifesine 28 Eylül 2015 Pazartesi geçiş yapacak.

Bakırköy Adalar Hattı

Yaz döneminde bu hat üzerinden her gün sefer düzenleyen Turyol, kış tarifesinde sadece hafta sonları gidiş – dönüş olarak tek sefer düzenleyecek. Firma kış tarifesini 5 Ekim itibari ile uygulamaya geçirecek.

 

Kocaeli Belediyesi kış tarifesi

Kışın Adalar’a sefer düzenlemeyen Kocaeli Belediyesi, son seferini 13 Eylül Pazar günü gerçekleştirecek.

 

Budo kış tarifesi

Bursa Mudanya Adalar Hattı

Eylül ayının sonuna kadar Mudanya’dan Adalar’a sefere düzenleyecek olan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi BUDO’nun kış tarifesi uygulamayacak. 28 Eylül 2015 Pazartesi itibari ile 2016 yaz dönemine kadar seferlerine ara verecek.