Adalararası Macerada Yarışları 2016 Kayıtları Devam Ediyor!

Adalararası Macerada Yarışları 2016 Kayıtları Devam Ediyor!

Büyükada ile Heybeliada’da bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Adalararası Macerada Yarışları 2016 kayıtları devam ediyor.

Kayıtlar için son başvuru tarihi 29 Ağustos olarak belirlendi. Yarışmalar 3 – 4 Eylül 2016 tarihinde yapılacak.

Adalararası Macerada Yarışları 2016, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak çocuk ve yetişkin olmak üzere 2 ayrı kategoride gruplandırılıyor. Yarışmaya katılan ve dereceye giren takımları ise sürpriz hediyeler bekliyor olacak.

Adalararası Macerada Yarışları 2016’da neler var?

Yarışmacılar, her yıl olduğu gibi 2016 yarışlarında da yüzme, bisiklet ve orienteering etaplarında ikişerli takım halinde kıyasıya yarışacak. Bu yıl koşu etabı da eklenecek olan yarışmalar Büyükada ve Heybeliada olmak üzere 2 parkurda yapılacak.

Yarışmaya kimler katılabilir?

Macerada yarışmasına çocuk kategorisinde yarışmacılar 18 yaşından gün almaması, yetişkinler için de 18 yaşını doldurmuş olma şartı aranıyor. Yetişkinler için üst yaş sınırlaması bulunmuyor. Yarışmacıların iki kişilik takımlar halinde kayıt olmaları gerekiyor.

Macerada Yarışları

Macerada yarışmasına nasıl katıbilirsiniz?

Macerada yarışları için öncelikle kayıt başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Bu yıl 50 takım ile sınırlandırılacak olan yarışmaya katılımcıların 29 Ağustos’a kadar kayıt yaptırmaları ve takım başı 200 TL ödemeleri gerekiyor.

Katılım için yarışmanın başvuru formunu http://www.macerada.org/downloads/macerada_takim_kayit_formu.pdf adresinden temin ederek, banka dekontu ile basvuru2016@macerada.org adresine göndermeniz gerekiyor.

Yine bu yıl yarışmada ufak bir değişikliğe gidilerek mix (karma) takımlar (kadın-kadın / kadın-erkek) eklenmiştir.

Macerada konaklama ve ulaşım

Yarışmacılar  Heybeliada Kızılay Kampı’nda odalarda ya da çadırlarda ücretsiz konaklayabilecek. Yarışmadan bir gece önce toplanma ve brifing alanı olarak kullanılacak kamptan ertesi gün özel motorlarla yarışma alanına hareket edilecek.

 

Unutmayın sizde Adalararası Macerada Yarışları 2016’da yer almak istiyorsanız son başvuru tarihi 29 Ağustos, bol şans! 🙂

 

 

Kategoriler: Büyükada, Haber, Heybeliada

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın