Adalar Vapur Seferleri 2018

Ana Sayfa Adalar Vapur Seferleri 2018

Firmaların, Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada ve Sedef Adası için Adalar vapur seferleri 2018 tarifeleri açıklandı.

İstanbul ve çevresinden Adalar’a sefer düzenleyen Şehir Hatları, İDO, Mavi Marmara, Dentur, Turyol, Prenstur, BUDO ve Kocaeli Belediyesi firmaları vapur saatleri kış tarifesi için belirledi.

İşte firmaların, Adalar vapur seferleri 2018 kış tarifeleri:

Firmaların, Adalar Vapur Seferleri 2018 Tarifeleri

Şehir Hatları

Şehir Hatları Adalar kış tarifesi 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başladı. 29 Ocak 2018 itibariyle Adalar seferlerini yenileyen firmanın güncel vapur saatleri için tıklayın.

Şehir Hatları Adalar seferleri için güncel hat bilgileri şu şekilde;

Beşiktaş – Heybeliada – Büyükada Hattı

Beşiktaş – Kınalıada – Burgazada Hattı

29.01.2018 tarihi itibariyle yolcu yoğunluğunun az olması nedeniyle Beşiktaş-Adalar seferlerine kış tarifesi boyunca ara verilmiştir. Firmadan henüz bir açıklama yapılmamakla beraber, seferlerin ilkbahar döneminde tekrar başlaması bekleniyor.

Kabataş-Adalar Hattı

Kabataş İskelesi’nin tadilatı nedeniyle geçici süre iskeleden seferlere ara verilmiştir.

Eminönü – Kadıköy – Adalar Hattı

Kabataş İskelesi’nin tadilatı nedeniyle seferlerine Eminönü İskelesi’nin devam eden firma, Eminönü-Kadıköy-Adalar hattında her gün yolcu taşımacılığı gerçekleştirmektedir.

Bostancı – Adalar Hattı

Bostancı – Büyükada – Sedef Adası Hattı

Firmanın, Sedef Adası seferleri her yıl sadece yaz döneminde yapılmaktadır.

 

İDO

Seferlerine kış sezonu boyunca ara veren firma, yolcu taşımacılığına yeniden 2018 Haziran ayı itibariyle başladı. Tarifesinde büyük değişkliğe giden İDO, Bostancı ve Kadıköy’den Adalar seferlerini kaldırdı. Yenikapı ve Beşiktaş’tan seferlerine devam edecek olan firma, bu hat üzerinden ise sadece hafta içi yolcu taşımacılığı gerçekleştirecek.

İDO Adalar seferleri için güncel hat bilgileri şu şekilde;

Beşiktaş – Yenikapı – Adalar Hattı

Güncel sefer saatlerini öğrenmek için İDO Adalar Seferleri 2018 yazımızı inceleyebilirsiniz.

DİKKAT! İDO’nun Bostancı-Adalar ve Kadıköy-Adalar Hattı 2018 yaz tarifesi boyunca kaldırılmıştır.

 

Prenstur

Kartal – Adalar Hattı

Kartal’dan Büyükada ve Heybeliada’ya sefer düzenleyen Prenstur, yaz ve kış tarifesi olmak üzere iki farklı tarife uyguluyor. Firmanın Eylül ayına kadar geçerli olan yaz tarifesi saatlerine Prenstur yaz tarifesi 2018 yazımızla ulaşabilirsiniz.

Pendik – Adalar Hattı

Bu yıl Haziran ayı itibariyle seferlerine başlayan firmanın güncel sefer saatlerini Prenstur Pendik Adalar seferleri yazımızda inceleyebilirsiniz.

Mavi Marmara

Yeşilköy, Bostancı, Beşiktaş ve Kabataş’tan Adalar’a sefer düzenleyen Mavi Marmara her hat için farklı tarife uyguluyor. Firmanın tüm seferler için kış tarifesine yazımızla ulaşabilirsiniz.

Beşiktaş – Kabataş – Adalar Hattı

Kabataş İskelesi’nin tadilat nedeniyle kapanmasının ardından kalkışlarını Beşiktaş İskelesi’nden gerçekleştiren Mavi Marmara Adalar seferlerini Kabataş uğramalı gerçekleştiriyor.

Yeşilköy Adalar Hattı

Mavi Marmara Yeşilköy Adalar seferleri 2018 Mayıs ayı itibariyle başladı. Güncel sefer saatlerini Mavi Marmara Yeşilköy Adalar Seferleri 2018 yazımızda öğrenebilirsiniz.

Yalova – Adalar hattı

Firma, sadece yaz döneminde hizmet verdiği Yalova-Adalar hattı seferlerine Haziran’ın ikinci haftası itibariyle başlıyor.

Bostancı – Adalar

Firma, bu hat üzerinden sürekli yaz- kış hizmet veriyor.

Mavi Marmara’nın geçerli adalar tarifesi için sefer saatlerini Mavi Marmara Adalar yazımızda inceleyebilirsiniz.

Sirkeci – Adalar Hattı

30 Temmuz 2018 Pazartesi itibariyle bu hat üzerinden seferlerine başlayan Mavi Marmara’nın güncel sefer saatlerine Sirkeci – Adalar Sefer Saatleri yazımızla ulaşabilirsiniz.

Turyol

Eminönü-Karaköy-Kadıköy-Adalar Hattı

Eminönü, Karaköy ve Kadıköy’den Kınalıada ve Büyükada’ya sefer düzenleyen firmanın kış dönemine kadar geçerli olan tarifesini ve güncel vapur saatlerini Turyol Adalar Vapur Saatleri 2018 yazımızda bulabilirsiniz.

Bakırköy – Adalar Hattı

Kış tarifesi boyunca sadece Pazar günleri yapılan Bakırköy – Adalar seferleri, bahar dönemlerinde Cumartesi, Pazar, yaz döneminde ise her gün yapılıyor.

Büyükçekmece – Adalar Hattı

Sadece yaz dönemlerinde yapılan seferler, haftanın belirli günlerinde, yolcu yoğunluğuna bağlı olarak gidiş – dönüş olarak düzenleniyor.

 

Dentur

Beşiktaş, Kabataş, Avcılar ve Yalova üzerinden Adalar’a sefer düzenleyen Dentur, yaz-kış ve bahar tarifesi olmak üzere 3 farklı sefer uygulaması gerçekleştiriyor.

Beşiktaş – Kabataş – Adalar Hattı

Kabataş İskelesi’nin tadilat nedeniyle 2 yıl süreyle kapanmasının ardından kalkışlarını Beşiktaş’tan gerçekleştiren Dentur Adalar, seferlerini Kabataş İskelesi uğramalı gerçekleştiriyor. Firmanın kış tarifesine Dentur Adalar Vapur Saatleri 2018 yazımızla ulaşabilirsiniz.

Avcılar – Adalar Hattı

Yalova – Adalar Hattı

Bu hatlar üzerinden sadece yaz sezonunda hizmet veren Dentur, Avcılar-Adalar 12 Mayıs, Yalova-Adalar  19 Mayıs 2018’de başlıyor.

 

Üsküdar – Adalar Hattı

Üsküdar İskelesi’nden Ada bileti alan yolcular Beşiktaş İskelesi’ne ücretsiz aktarma gerçekleştiriyor. Beşiktaş – Adalar sefer saatinden 15 dakika önce Üsküdar İskelesi’nden bilet alan yolcular aktarmadan yararlanabiliyor.

 

Kocaeli Belediyesi Adalar Turu

Her sene sadece yaz aylarında hafta sonu, Kocaeli Belediyesi tarafından düzenlenen Ada turu, İzmit’ten başlayarak sırasıyla Değirmendere, Karamürsel ve Darıca iskelelerine uğrayıp yolcu alarak Büyükada’ya ulaşıyor.

Sefer saatleri için Kocaeli Belediyesi Adalar vapur saatleri 2018 yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

BUDO Mudanya – Büyükada Seferleri

Sadece yaz döneminde haftanın belirli günleri yapılan seferlerin Ramazan Bayramı itibariyle başlaması bekleniyor.