Sedef Adası’nda Bir Günde Yapabilecekleriniz

Sedef Adası’nda Bir Günde Yapabilecekleriniz

İstanbul’a en yakın günü birlik tatil mekânlarının arasında bulunan Sedef Adası’nda bir gün geçirmeye ne dersiniz? Bunun için tek yapmanız gereken sırt çantanızı hazırlamak ve sabahın ilk ışıkları ile yola koyulmak.

Sedef Adası’na giderken yanınıza ne almalısınız? Öğrenmek için adalara giderken yanınıza almanız gerekenler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sedef Adası’na nasıl gidilir?

Sedef Adası’na dört farklı yolla ulaşmanız mümkün.

  1. yol haritası

Sedef Adası’na Bostancı’dan Şehir Hatları ile günde iki sefer gidiş – dönüş vapur seferleri mevcut. Ancak bunun dışında Büyükada’ya ulaşırsanız, buradan yine Şehir Hatları ile geçiş sağlayabilirsiniz.

Şehir Hatları’nın vapur saatlerini öğrenmek istiyorsanız yaz tarifesini tıklayın.

    2. yol haritası

Gezinizi grup halinde gerçekleştirecekseniz 10 kişi kapasiteli deniz taksilerini tercih edebilirsiniz. İki saat önceden rezervasyon yaptırırsanız sizi İstanbul’da istediğiniz iskeleden alarak Sedef Adası’na ulaştırıyorlar.

  1. yol haritası

Sedef Adası’nın özel beach clublarında ve iskelesinde tekne bağlama alanları mevcut. Bu nedenle ulaşımınızı istediğiniz zaman kiralayabileceğiniz tekne ya da yatlarla rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

  1. yol haritası

Sedef Adası’nda bulunan özel plaj ve beachlerin tekneleriyle Büyükada veya Kartal İskelesi’nden geçiş sağlayabilirsiniz.

Sedef Adası’nda Konaklama

Sedef Adası’nda yaklaşık olarak 120 yakın ev bulunuyor. Ancak bunların da sadece yaz döneminde 80 – 90 tanesi kullanılıyor. Adada ziyaretçiler için konaklama imkânı bulunmuyor. En yakın otel ve pansiyonlar Büyükada’da bulunuyor.

Sedef Adası Nasıl Gezilir?

Sedef Adası’nın dörtte üçü özel mülkiyet alanı olarak geçiyor ve ziyaretçilerin geçişine izin verilmiyor. Bunun dışında gezebileceğiniz sadece bir yürüyüş alanı mevcut. Adada herhangi bir tarihi eser ya da yapı bulunmazken ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz sadece bir bakkal ve polis görev yapıyor.

Sedef Adası’nda ne yapılır?

Sedef Adası’nda bol bol yüzüp güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Çünkü İstanbul’a yakın denizi temiz, sakin, doğa ile iç içe ve bakir başka bir alan bulmanız oldukça zor. Ada turu yürüyerek yaklaşık 1 saat sürüyor. Kuş sesleri eşliğinde turunuzu tamamladıktan sonra plajlarında keyif yapabilirsiniz.

Sedef Adası’nda plajlar

Sedef Adası’nda hem restoran ve bar olarak hizmet veren iki işletme ile bir halk plajı bulunuyor.

Sedef Adası halk plajıSedef Adası Plajı

İçerisinde su kaydırağı ve restoranı bulunan plaj Sedef Adası halk plajı olarak bilinse de girişte ücret alınıyor.

 

Sedef Adası'nda plajlarElio Sedef Restoran

Restoran ve bar hizmeti veren işletme aynı zamanda iskelesi etrafında plaj hizmeti sunuyor. Özel tekne ve ya yat ile gelen müşterileri için küçük bir de iskelesi bulunuyor.

 

Sedef Adası Club SedefClub Ada Sedef

Haftanın yedi günü müşterilerine restoran ve bar hizmeti veren işletmenin geniş bir plaj seçeneği bulunuyor.

Sedef Adası kimin derseniz, ilk sahibi Ferit Ahmet Paşa, günümüzde sahibi ise Esra Bereket ve kardeşi Mehmet Birgen’e ait.