İDO Ro-ro Ambarlı Topçular Seferleri

İDO Ro-ro Ambarlı Topçular Seferleri

İDO Ro-ro Ambarlı Topçular Seferleri hakkında önemli gelişme!

İstanbul Deniz Otobüsleri firması İDO, Ambarlı–Topçular seferinde bir ilke daha imza attı. Firma, İstanbul Ambarlı’dan Yalova Topçular’a deniz yolu tır ve kamyon taşımacılığı gerçekleştirdiği Ro-ro seferlerine başladı.

İDO Genel Müdürü Ufuk Tuğçu’nun yaptığı açıklamaya göre Ambarlı – Topçular hat seferlerinin Çevresel Etki Değerlendirmesi raporu kapsamında olmadığının önemle altını çizdi. ÇED raporu kapsamına hattın ancak 2 yıl içerisinde geçiş yapacağı bilgisi verildi. Ayrıca Tuğçu, Ro-ro seferlerinin Trakya, Kuzey Marmara ve Çerkezköy Bölgesi’nden gelip Güney Marmara, İç Ege ve Akdeniz güzergahında devam eden firmalara büyük kolaylık sağlayacağını sözlerine ekledi.

Ufuk Tuğçu açıklamasında projenin İstanbul ve Marmara çapında akaryakıt tüketimini azaltarak ülke ekonomisine katkı sağlayacağını ve çevreye salınan karbon oranın azalacağını belirtti. Ayrıca yük taşımacılığı yapan araçların, İstanbul’da 06.00-10.00 ile 16.00-22.00 arasında trafiğe yasaklı olduğu saatlerde, yollarına deniz ulaşımı ile devam etmesinin hedeflendiği vurgusu yapıldı.

İDO Ro-ro Ambarlı Topçular Seferleri, yolculuk süresi ve saatleri

İDO, proje kapsamında, Yalova Topçular’dan Ambarlı Kumport İskelesi’ne karşılıklı her gün 1 sefer gerçekleştiriyor. Ro-ro seferleri Ambarlı’dan saat 16:30’da, Topçular’dan ise saat 16:30’da yapılıyor. Yük taşımacılığı yapan tır ve kamyonlar için büyük kolaylık sağlayacak seferler yaklaşık 3,5 saat sürüyor.0 546 789 76 76

İDO Ambarlı Kumport İskelesi iletişim

Telefon: 0 549 312 76 76

İDO Topçular iletişim

Telefon: 0 546 789 76 76

 

Kategoriler: Haber

Yorumlar

 1. Hüseyin DEMİR
  Hüseyin DEMİR 3 Aralık, 2015, 11:17

  İDO Ambarlı ve İDO Topçular iletişim telefonları hatalı yazılmış. Tam tersi olacak şekilde düzeltilmesi gerek. (Ambarlı telefonu Topçular’a; Topçular telefonu Ambarlı’ya yazılmış) Bilginize.

  Reply this comment
  • admin
   admin Author 3 Aralık, 2015, 16:17

   Sayın Hüseyin Bey,
   Sitemize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Yapmış olduğunuz bilgilendirme doğrultusunda gerekli güncellemeler yapılmıştır.
   İyi günler.
   Adalardan.net Misafir İlişkileri

   Reply this comment

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın