14. İstanbul Bienali Büyükada’da

14. İstanbul Bienali Büyükada’da

Büyükada’da görkemli 14. İstanbul Bienali’ne katılarak   kültürel ve ücretsiz bir yolculuk yaşayabilirsiniz.

İstanbul Bienali’ne, Büyükada’da ücretsiz olarak katılabilirsiniz. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından organize edilen 14. İstanbul Bienali, 5 Eylül’de başlayacak ve 1 Kasım’a kadar sürecek ve  İstanbul’un 30’dan fazla mekanına yayılacak .

Bienali düzenleyen Carolyn Christov-Bakargiev 14. İstanbul Bienali’ni  şu şekilde tanımladı: “Tuzlu su dünyada en sık rastlanan maddelerden biri. Vücudumuzdaki sodyum da sinir sistemimizi oluşturan en önemli içerenlerden, bir anlamda hayati önem taşıyan bir sistemi çalıştırarak insanları hayatta tutuyor. Tuzlu su aynı zamanda dijital çağın en yıpratıcı maddelerinden biri. Akıllı telefonunuzu tatlı suya düşürürseniz onu kuruttuktan sonra büyük olasılıkla tekrar çalışacaktır, fakat tuzlu suya düşerse, kimyasal değişimler telefonun bozulmasına yol açabilir. 14. İstanbul Bienali’ni ziyaret ettiğinizde tuzlu suyun üstünde epey zaman geçireceksiniz. Mekânlar arasında, özellikle de vapurlarla yapılacak seyahatlerle, ziyaretçilerin sanatı deneyimleme süreleri yavaşlayacak. Bu da çok sağlıklı, çünkü tuzlu su solunum problemleriyle pek çok başka hastalığın iyileşmesine yardımcı olduğu gibi sinirleri de yatıştırıyor.” dedi

buyukada bienal 2

İstanbul Bienali’ne  ücretsiz olarak  giriş yapabilirsiniz. Sadece bienal  içinde yer alan Masumiyet Müzesi’ne giriş ücretli olacaktır.

Büyükada’da sergi mekanlarında biri de Kaptan Paşa Deniz Otobüsü. Kaptan Paşa Deniz Otobüsü bienal boyunca iskelede kalacak. Bir diğer sergi mekanı ise Büyükada Halk Kütüphanesi  olacak.

 Büyükada‘daki diğer etkinlikleri, etkinlik sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Etkinlikler için tıklayın: http://www.adalardan.net/ada-magazini/etkinlikler/

Kategoriler: Büyükada, Etkinlikler