30 Ağustos Zafer Bayramı Adalar’da Coşkuyla Kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı Adalar’da Coşkuyla Kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları için Adalar’da hazırlıklar başladı. Kutlamalara halkın büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Adalar Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları bu akşam görkemli bir şekilde Büyükada’da gerçekleşecek. 19.00 sularında başlayacak olan etkinliklere Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç’ın katılımı beklenirken Adalılar’ın yoğun ilgi göstereceği tahmin ediliyor.

Bu sabah Atatürk anıtına çelenk bıraktıklarını resmi Facebook hesabından dile getiren Atilla Aytaç akşamki kutlamalar için Adalılar’a şöyle seslendi: “30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Büyükada Atatürk Meydanında düzenlenen törene katılarak Atatürk anıtına çelenk bıraktık. Zafer Bayramı coşkusunu akşam saat 19:00’da düzenleyeceğimiz yürüyüş ile Adalılarla birlikte yaşamaya devam edeceğiz.”

Adalar Belediyesi 30 Ağustos Kutlamaları

Bu sabah resmi törenle başlayan Zafer Bayramı coşkusu geceye kadar kutlamalarla devam edecek.

Adalılar, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle meydanlara akın edecek

Adalar’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması nedeniyle akşam saatlerinde yürüyüş ile başlayacak olan etkinliklerde Adalılar Büyükada Meydanı’nda bir araya gelecek. Adalar Belediye Başkanı ve Adalar Belediyesi çalışanlarının da katılacağı kutlamalar her sene olduğu gibi bu sene de coşkuyla kutlanacak. 18.40’da Heybeliada’dan Büyükada’ya Adalıların ulaşımı ücretsiz gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen 30 Ağustos Zafer Bayramı törenine Büyükada’da Adalar Kaymakamı Hikmet Dengeşik, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Deniz Lisesi Komutanı Serter Tunçaltan, Adalar Cumhuriyet Savcısı Ahmet Kurt ve Adalar İlçe Emniyet Müdürü Salih Şahbey katılmıştı. Törenin ardından Deniz Askeri Lisesi’nin de katıldığı bir geçit töreni düzenlenmişti.

Kutlamalara İstanbul ve çevresinden katılım için vapur saatlerini Adalar Vapur Tarifesi yazımızda bulabilirsiniz.

 

Kategoriler: Etkinlikler, Haber