Adalar Ücret Tarifesi 2021

Adalar Ücret Tarifesi 2021

Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada ve Sedef Adası’na sefer düzenleyen firmaların Adalar Ücret Tarifesi 2021 yılı için belirlendi.

İDO, Şehir Hatları, Mavi Marmara, Prenstur, Dentur ve Turyol firmaları yolcu taşıma ücretlerini belirledi.

Adalara sefer yapan firmalarının adalar ücret tarifesi 2021

İDO Adalar Ücret Tarifesi 2021

Kabataş ve Yenikapı’dan Adalar’a hergün karşılıklı sefer düzenleyecek olan İDO’nun 1 Temmuz itibariyle ücret tarifesi şu şekilde olacak:

İDO Kabataş-Yenikapı-Adalar Ücret Tarifesi

TAM İNDİRİMLİ 2 ÖĞRENCİ
19,00 TL 14,00 TL 10,50 TL
Seferlerde İstanbul Kart geçerlidir.

Şehir Hatları Adalar Ücret Tarifesi 2021

Beşiktaş, Kadıköy, Kabataş, Eminönü ve Bostancı’dan Adalar’a vapur seferi düzenleyen Şehir Hatları’nın Adalar Ücret Tarifesi 2021 yılı için belli oldu.  Buna göre;

Şehir Hatları Beşiktaş, Kadıköy, Eminönü ve Bostancı’dan Adalar

İlk biniş Adakartlı Yolcular Aktarma Adakart Aktarma
İstanbul Kart (Tam) 10 TL 6 TL 10 TL 3,75 TL
Öğrenci  5 TL  –   5 TL  –
İndirimli İstanbul Kart 7 TL  –  7 TL  –

Seferlerimizde abonman kartlar geçerlidir. İç hatlar için abonman limit miktarı 1, Bostancı-Karaköy hattı için 2, Adalar hatları için 4 olarak belirlendi.

Bahsi geçen ücret tarifelerine ek gece tarifesi (00:30-05:30) oluşturulan hatlarda mevcut ücretin iki (2) katı tarife uygulanıyor.

İndirimli seyahat kartı, öğretmenler, 60 yaş üzeri vatandaşlar için geçerlidir.

Öğrenci kart sahipleri indirimli seyahat edebiliyor.

65 yaş üzeri vatandaşlar, engelliler, şehit ve gazi ailesi ile gaziler ve refakatçi ibaresi bulunan kart sahipleri ÜCRETSİZ seyahat gerçekleştirebilir.


Mavi Marmara Adalar Ücret Tarifesi 2021

İstanbul Kart sahipleri Bostancı ve Kabataş’tan Adalar’a “Mavi Marmara” motorları ile seyahat edebiliyor. Ancak aylık akbil firmanın turnikelerinde geçerli olmuyor. Ayrıca 2021’de alınan karara göre akbil kullanan yolcular adalara gidişte aktarma ücretinden yararlanamıyor.

Firmanın, Ocak ayı itibari ile geçerli olan ücret tarifesi şu şekilde;

Bostancı – Adalar

İlk biniş Aktarma
Tek biniş 10 TL
İstanbul Kart (Tam) 10 TL
Öğrenci 5 TL
İndirimli İstanbul Kart 7 TL

Beşiktaş – Adalar 

Eminönü – Adalar

Bu hat üzerinden sadece yaz-kış hizmet veren firmanın 2021 bilet fiyatları kişi başı 14 TL olarak belirlendi.

Yeşilköy – Adalar

Sadece yaz döneminde bu hat üzerinden Adalar’a sefer düzenleyen Mavi Marmara, seferlerine başlamadığı için yolcu taşıma ücretine henüz zam yapmadı. Firma yaz aylarına kadar, özel günlerde yapılan seferlerde bilet fiyatlarını kişi başı 15 TL olarak belirledi.

Yalova – Adalar

Sadece yaz döneminde Yalova’dan Büyükada ve Heybeliada’ya vapur seferleri düzenleyen firma, bu hat üzerinde yolcu taşımacılığında bilet fiyatlarını tek yön ve gidiş-dönüş olarak ücretlendiriyor. 2021 yılı ücret tarifesi ise tek yön 25 TL, gidiş-dönüş ise 35 TL olarak belirlendi.

Prenstur Adalar Ücret Tarifesi 2021

Kartal’dan Büyükada ve Heybeliada’ya sefer düzenleyen Prenstur firması yolcu taşımacılığını 6 yaş üzeri kişi başı 14 TL olarak belirlenirken, seferlerde akbil kullanılabiliyor. Akbil ile geçişler kişi başı 10 TL olarak ücretlendiriliyor.

 

Dentur Adalar Ücret Tarifesi 2021

Yalova – Adalar

Dentur, yaz dönemi boyunca geçerli Yalova – Adalar seferlerine Mayıs 2021 tarihinde başlıyor. Geçerli olan seyahat ücreti ise kişi başı tek yön ve gidiş – dönüş ise olarak ücretlendiriliyor. 2021 yılı ücret tarifesi ise tek yön 25 TL, gidiş-dönüş ise 35 TL olarak belirlendi.

Avcılar – Adalar

Mayıs 2021 tarihinde başlayacak Avcılar – Adalar kişi başı bilet fiyatları tek yön ve gidiş – dönüş olarak ücretlendiriliyor. 2021 yılı ücret tarifesi ise tek yön 25 TL, gidiş-dönüş ise 35 TL olarak belirlendi.

Beşiktaş  – Kabataş –  Adalar

Beşiktaş ve Kabataş’tan Adalar’a yolcu taşıyan firma 2021  yılı bilet fiyatlarını tek yön 14 TL olarak belirledi.

Eminönü – Adalar

Beşiktaş, Kabataş ve Eminönü’den Adalar’a yolcu taşıyan firma 2021  yılı bilet fiyatlarını tek yön 14 TL olarak belirledi.

Sirkeci – Adalar

Dentur 2021 yılında sirkeci-adalar hattına ara verdiğini açıkladı.

 

Turyol Adalar Ücret Tarifesi 2021

Adalar’a İstanbul’dan Eminönü, Karaköy, Kadıköy ve Bakırköy’den hareket eden Turyol henüz zam kararını açıklamadı. Firma 2021 ücret tarifesi şu şekilde devam ediyor:

Eminönü – Karaköy – Kadıköy – Kınalıada – Büyükada

Bakırköy’den Büyükada ve Kınalıada

Bakırköy’den seferlerine sadece yaz döneminde devam eden Turyol,  bu hatlar üzerinden yolcu taşımacılığını öğrenci 10 TL, tam 14 TL olarak belirlendi.

 

Gemilerde sefer başı 2 bisiklet ücretsiz taşıyor.

Büyükçekmece Büyükada

Büyükçekmece Mimar Sinan’dan Büyükada’ya yazın sefer düzenleyen Turyol’un Adalar ücret tarifesi 2021 yılı için Büyükçekmece’den Büyükada’ya öğrenci 35 TL, tam 40 TL iken Büyükada’dan Büyükçekmece’ye dönüş öğrenci 20 TL tam ise 25 TL olarak belirlendi.

Kocaeli Belediyesi Adalar Turu Ücret Tarifesi 2021

Pandemi nedeniyle 2020 yaz döneminde sefer düzenlenmeyen firmanın, 2021 yılı içinde sefer ve ücret bilgisi henüz açıklanmadı.

Firmaların 2021 Adalar vapur seferleri saatlerini KOLAY TARİFE ile sorgulayabilirsiniz.

 

adalardan.net

Kategoriler: Vapur Seferleri