Adalarda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Adalarda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Adalarda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Adalarda da büyük bir coşku ile kutlanacak olan Cumhuriyetin kuruluşunun 94. Yıl dönümü için Adalar Belediyesi tarafından Büyükada’da muhteşem bir gün organize ediliyor.

Adalar Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

29 Ekim Pazar günü sabah erken saatlerde Büyükada Atatürk Anıtı’nda resmi tören gerçekleşecek.  Adalar Kaymakamı, Adalar Belediye Başkanı ile belde çalışanlarının yanı sıra birçok resmi kurum ve kuruşlarının temsilcilerin katılacağı törende Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasının ardından İstiklal Marşı okunacak. Günün anlam ve önemini belirten kısa konuşmaların ardından akşam saatlerinde Büyükada Meydanı’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başlayacak. Her yıl olduğu gibi bu yılda Fener Alayı ile başlayacak kutlamalar saat 19.30’da start alması planlanıyor.

Adalar’da Cumhuriyet Konseri için Burcu Güneş sahne alıyor.

Fener Alayı’nın Büyükada turundan sonra, saat 20.00 ünlü şarkıcı Burcu Güneş konseriyle Adalılara unutulmaz bir akşam yaşatacak.

Pazar günü gece yarısına kadar sürecek kutlamalar havai fişek gösterileri ile son bulacak.

Kutlamalar için, Adalar Belediyesi tarafından Kınalıada, Burgazada ve Heybeliada’dan Büyükada’ya ücretsiz tekneyle ulaşım sağlanacak.

Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç kutlamalar öncesi Adalılara davet mesajı yolladı. Mesajda “Cumhuriyetimiz 94. Yıldönümü hep beraber yaşayalım” sözlerine yer veren Başkan, tüm Adalılardan yoğun katılım beklediğini vurguladı.

 

Adalarda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Program Akışı

29 Ekim Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhuriyet Bayramı için kutlama programı şu şekilde belirlendi:

19:30 Fener Alayı

20:00 Cumhuriyet Konseri – Burcu Güneş

22:00 Havai Fişek Gösterisi

 

Ücretsiz ulaşım için tekne hareket saatleri

17:30 Kınalıada

18:15 Burgazada

19:00 Heybeliada

 

 

Kategoriler: Haber