Bayramda Prens Adaları’na Gitmek İsteyenler İzdihama Yol Açtı

Bayramda Prens Adaları’na Gitmek İsteyenler İzdihama Yol Açtı

Bayramda yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Prens Adaları’na gitmek her zamanki gibi keyif olmaktan çıktı. Bayramın 2. Günü 11.30 vapuruna binmek isteyenler Kabataş – Adalar Şehir Hatları İskelesi’nde izdihama yol açtı. Yaşlı ve çocuk yolcuların vapura binerken ezilme tehlikesi geçirdiği öğrenildi. Görevlilerle küfürlü tartışmaya giren kalabalık uzun süreli bir izdiham yaşattı. Ek seferler konmasını da yeterli bulmayan yolcular beklemek istemedi.

adalar bayramda izdiham

Çok sayıda kadın ve çocuğun bulunduğu kalabalıkta ezilme tehlikesi geçirenler olunca tartışma ve kavgalar çıkmaya başladı. Bazı yolcuların sıcak havanın da etkisiyle da etkisiyle gerilen sinirleri, Şehir Hatları Kabataş – Adalar İskelesi’ni Kaos alanına çevirdi. Bir süreliğine Şehir Hatları Kabataş – Adalar İskelesi’ne giriş ya da çıkış mümkün olmadı. Kalabalık iskelenin dışına taştı.

adalar vapur izdiham 2

Görevliler iskeleden düzenli olarak vapura istiap limitinden fazla yolcu alınamayacağını ve ek seferlerle sorunu çözeceklerini duyurdular. Ancak beklemek istemeyen ve sabrı tükenen kalabalık sakinleşmedi. Gittikçe gerginleşen ortam Ramazan Bayramı tatilinde Prens Adaları’nda huzurlu vakit geçirmek isteyenlerin keyiflerini daha yolculuk sırasında kaçırdı.

Kategoriler: Haber