Burgazada’da Bir Gün

Burgazada’da Bir Gün

Prens Adaları’nın en sakini, en huzur veren adası olarak görülen Burgazada, yaz aylarında başka güzel. Ilık esen rüzgarı, sıcak insanları, çiçeklerle dolu sokaklarıyla Burgazada, bulduğunuz ilk fırsatta görmeniz gereken küçük bir cennet. Faytonla Burgazada’nın en tepesine çıkıp Hristos Manastırı’ndan geriye kalanları görebilir, yeşillik içinde temiz havayı içinize çekebilirsiniz.

burgazada-1

Ünlü yazar Sait Faik Abasıyanık’ın müzeye çevrilen evini görmeden de Burgazada’dan ayrılmamak gerek. Merkeze iki dakika yürüme mesafesindeki ev, görenleri mimarisi ve nostaljik havasıyla büyülüyor.

Kalpazankaya’yı ziyaret edip, Sait Faik Abasıyanık’ın kitaplarını yazarken ilham aldığı deniz manzarasını görebilirsiniz. Akşama doğru karnınız acıktığında Kalpazankaya Restoran’da balık ve ızgara çeşitleriyle deniz manzarası eşliğinde, doğayla bütünleşen harika bir sofrayla günü bitirmek de keyifli bir önerimiz.

burgazada-2

Kalpazankaya’dan sahile dönerken Fayton turu yaparak günün yorgunluğunu atmak, manzara ve Burgazada’nın tarihi sokaklarını izlemek de günün son aktivitesi olabilir. Ya da isterseniz sahilde bir dondurmayla da vapur öncesi keyiflenebilirsiniz.

Kategoriler: Burgazada, Nereye Gidilir