Büyükada’da Ücretsiz Sinema Keyfi

Büyükada’da Ücretsiz Sinema Keyfi

Bir Hollywood klasiği olan Casablanca filmi, 26 Haziran saat 21.00’de Büyükada’nın açık hava sineması Lale‘de ücretsiz gösterime sunulacak.

Casablanca filmi, Adalar Belediyesi ve Sinema Yazarları Derneği’nin katkılarıyla Büyükada’da  ücretsiz olarak izleyicilerle buluşacak. Siz de, Büyükada’da nostaljik bir akşam  yaşamak istemez misiniz ? 26 Haziran Cuma günü saat 21:00’de, 1952’den beri varlığını sürdüren açık hava sineması Lale’de sevdiklerinizle birlikte ay ışığı altında bir film keyfi yaşayabilirsiniz.

Büyükada açık hava sineması casablanca

Başrollerinde Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman’ın oynadığı Casablanca  filminin yönetmenliğini ise Michael Curtiz yaptı. As Time Goes By şarkısı ile hafızlarda yer edinen  1942 yapımlı Casablanca filmi, II. Dünya Savaşı’nın kaosunu romantik bir hikayenin içinde ele alarak yorumluyor.

Büyükada açık hava sineması casablanca

SİYAD üyesi, Radikal yazarı Fatih Özgüven Casablanca filmi öncesinde, Büyükada  açık hava sineması Lale’de Hollywood klasiği üzerine bir konuşma yapacak.

Büyükada açık hava sineması casablanca

Sinema Yazarları Derneği,  ay ışığı altında nostaljik bir filmi yaşamak isteyen sinemaseverleri Cuma akşamı Büyükada’ya davet ediyor.

Lale Sineması

Adres: Büyükada Çınar cad. No: 68

Tel: 0216 382 70 69

Kaynak: adagazetesi.com.tr

Kategoriler: Büyükada, Etkinlikler, Genel, Haber