İstanbul Adalar İçin Bayramda Hava Durumu

İstanbul Adalar İçin Bayramda Hava Durumu

Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada için bayramda hava durumu nasıldır?

Adalarİstanbul’a yakınlığını nedeniyle, 5 günlük Kurban Bayramı tatilini geçirmek isteyenlerin en çok tercih ettiği tatil beldeleridir. Hem tarihi dokusu hem de doğal güzellikleri ile yaz kış ziyaret edilebilmektedir. Eğer tatilinizi adada geçirmek niyetindeyseniz, hava koşullarını öğrenerek bayramı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

İşte Kurban Bayramı süresince İstanbul adalarda hava durumu!

Kınalıada dışındaki adalar yükseltilerle çevrili olduğu için hava daha yumuşaktır. Bu yüzden diğer adalara göre burada her zaman biraz daha sert ve esintili bir iklim hakim olmaktadır. Bayramın ilk günlerinde adalarda bulutlu bir hava olmakla beraber ara ara yağış görülmektedir. Ancak geneline baktığımız zaman adalarda bayram boyunca yer yer güneşli bir hava beklenmektedir. Sonbahar içerisinde bulunduğumuz bu  aylarda mevsim geçişleri biraz daha sert olabilmektedir. Kuvvetli bir rüzgar yada şiddetli bir yağmur beklenmemektedir.

Arife Günü (Cuma) : Hava gündüz alçak bulutların etkisi altında olup ara ara hafif derecede yağmur görülebilir. Gece parçalı bulutlu olan havanın ilerleyen saatlerde 15 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Bayramın 1. Günü (Cumartesi) : Gündüz bulutlu bir hava hakim olmakla beraber yer yer güneş etkisini gösterecektir. Ancak yine ara ara hafif derecede yağmurlu olması bekleniyor. Gece görülecek olan parçalı bulutlu bir hava ile sıcaklığın 16 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Bayramın 2. Günü (Pazar) : Gündüz en yüksek hava sıcaklığı 20 dereceye ulaşabilir. Ancak çoğunlukla bulutlu bir hava hakim olacağı için, ara ara yine yağış etkisini gösterebilir. Gece yine parçalı bulutlu bir hava olması bekleniyor.

Bayramın 3. Günü (Pazartesi) : Gündüz çok bulutlu bir havanın etkisinde kalarak ara ara yağmurlu geçebilir. Gece ise orta şiddetteki yağmurun devamlılığı beklenirken, havanın da 15 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.

Bayramın 4. Günü (Salı) : Gündüz hafif bulutlu ve güneşli bir gün bekleniyor. 20 derecenin üzerinde beklenen hava sıcaklığının, gece 14 dereceye düşmesi bekleniyor.
Dilerseniz İstanbul adalarda tatiliniz için aşağıdaki linkimizden “bayramda adalarda nerelere gidilir? “ yazımızı inceleyebilirsiniz.

http://www.adalardan.net/istanbul-adalarda-bayram-tatili-nasil-degerlendirilir/

 

 

İstanbul Adalarda 15 Günlük Tahmini Hava Duru

 

hhava2

hhava2

Yorumlar

  1. Avşa Hava Durumu
    Avşa Hava Durumu 10 Ekim, 2020, 21:18

    Gerçekten yaz aylarında hava çok güzel oluyor. Kesinlikle tatil yapılabilir.

    Reply this comment

Yorum Yap