Heybeliada Deniz Harp Okulu ve Deniz Lisesi’nde 242. Yıl Coşkusu

Heybeliada Deniz Harp Okulu ve Deniz Lisesi’nde 242. Yıl Coşkusu

18 Kasım Çarşamba günü Heybeliada Deniz Harp Okulu ve Lisesi Komutanlığı’nda 242.yıl kutlama töreni yapıldı.

Törene katılanlar Deniz Lisesi ve Deniz Harp Okulu, bu okullarda görev alan subaylar, öğretmenler, emekliler, Deniz İstihkâm Sınıfı Subayları ve Deniz Piyadeleri idi.

heybeliada deniz lisesi 2

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla tören başladı. Konukları getiren özel vapur Heybeliada açıklarında görüldü. Vapurun alargada bekleyen gemileri selamlaması, törendeki nostalji ruhu estirdi. Mezunların büyük bir gururla izlediği selamlama, vapurun iskeleye yanaşıp misafirlerin kol kola inmesiyle sona erdi. Misafirler, bandonun çaldığı geleneksel gemici marşları ile birlikte yıllar önce mezun oldukları okulun kapısından geçtiler. Konukları okulun kapısında, komutanları  karşıladı.

Deniz Harp Okulu ve Deniz Lisesi öğrencilerinden, “Genç Bahriyeliler” sert ve kararlı adımlarla tören geçişini gerçekleştirdi. Tören boyunca izleyenler duygusal anlar yaşayarak Heybeliada Deniz Lisesi ve Deniz Harp Okulu’nun geçmiş yıllarını andılar. Törenin ikinci bölümü için Piri Reis Sinema ve Konferans Salona geçildi ve etkinliklere orada devam edildi.

 

Kategoriler: Haber