Ada Sokakları Festivalle Buluşuyor!

Ada Sokakları Festivalle Buluşuyor!

Adalar tarihinde ilk kez bir sokak festivaline ev sahipliği yapacak!

Adalar Sokak Festivali, büyük bir organizasyonla 1 Eylül 2015 tarihinde, Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’da başlıyor. Adalılar tarafından düzenlenen festival, Adalar Belediyesi ve Burgazada Kültür ve Kalkınma Derneği’nin desteğiyle gerçekleşecek. Festival, 6 Eylül’e kadar devam edecek.

Bir gönüllü organizasyonu olan Adalar Sokak Festivali’ne halkın yanı sıra sanatçıların da ilgisi büyük. Sanatçılar, etkinliğe resim ve heykelleri ile şimdiden destek vermeye başladı.

Ada sokaklarını saracak olan festival kapsamında konserler, sergiler, söyleşiler, tiyatro ve dans gösterileri yapılacak. Aynı zamanda imza günleri, gezi organizasyonları, yoga gibi etkinliklerin düzenleneceği festivalde, “Adalarda Çirkin Kadrajlar”  konulu fotoğraf sergisi ve “Ada Düşü Mektupları” çalışmaları yer alacak.

Festival sanat ve edebiyat camiasından büyük destek alıyor.

Adalar’da kültürel kalkınmayı sağlamak amacıyla düzenlenen Adalar Sokak Festivali’ne; Bora Abdo, Hakan Karakaşoğlu, Katrin Firtina Nikolao, Özge Sarıoğlu, Sinan Sülün ve Betül Çakmak gibi birçok yerli ve yabancı sanatçı çalışmalarıyla destek verecek.

Adalar Sokak Festivali kapsamında yapılan tüm etkinliklerin yer ve saatlerini bilgilerini aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.

 

Büyükada Sokak Festivali etkinlik programı

 

Heybeliada Sokak Festivali etkinlik programı

 

Kınalıada Sokak Festivali etkinlik programı  

 

Burgazada Sokak Festivali etkinlik programı