Kınalıada’ya Ulaşım Yolları

Kınalıada’ya Ulaşım Yolları

Kınalıada ulaşım, İstanbul Şehir Hatları Vapurları, Mavi Marmara, İdo, Dentur ve Turyol firmaları seferleriyle gerçekleşmektedir. İstanbul’dan Bostancı, Kadıköy, Kabataş, Karaköy ve Eminönü İskelelerinden vapur veya motorlarla Kınalıada’ya ulaşabilirsiniz.

Ulaşım İstanbul’un hem Avrupa hem de Asya kıtasından gerçekleştirilebilmektedir. Eğer hızlı ve rahat bir ulaşım tercihiz ise İstanbul’un her iskele noktasından deniz taksileri de tercih edebilirsiniz.

İstanbul Avrupa yakası – Kınalıada

  • Bostancı- Kınalıada

Sabah en erken ulaşım aracı Mavi Marmara’nın 07.00 saatli vapurudur. İstanbul kart ile ya da jeton kullanarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca İstanbul İETT’nin ücretsiz ulaşım imkanından faydalanan yolcular yine Mavi Marmara vapurunda da aynı fırsatlardan yararlanabilmektedir. Bostancı’dan Kınalıada’ya şehir hatları vapurları ile İdo’da hizmet vermektedir. Firmalar sabah 07.00’dan gece 00.00’a kadar sefer gerçekleştirmektedir. Yolculuk yaklaşık 25-40 dakika arasında sürmektedir.

heybeliada-kadiköy

  • Kadıköy-Kınalıada

Bu hat üzerinde sadece İstanbul Şehir Hatları vapurları hizmet vermektedir. İstanbul kart veya jeton kullanarak yolculuk edebilirsiniz. Vapur sabah saat 07.10’dan gece 00.35’e kadar sefer yapmaktadır. Yolculuk yaklaşık 30-40 dakika sürmektedir.

İstanbul Asya Yakası – Kınalıada

  • Kabataş-Kınalıada

En sık ve düzenli seferlerin gerçekleştiği iskeledir. Buradan Kınalıadaya yaz kış seyahat edilebilmektedir. Bu ulaşım noktasından İdo, Dentur, Mavi Marmara ve Şehir Hatları Vapurları  hizmet vermektedir. İlk sefer Şehir Hatları Vapurları ile saat 06.50’de son sefer 23.00’da gerçekleştirilmektedir.

Buradan Kınalıada’ya hem ucuz hem de rahat ulaşım gerçekleştirmek isteyenler için birçok alternatif mevcuttur. Yolculuk eğer İdo’yu tercih ederseniz 25-40 dakika diğer alternatif ulaşım araçlarını kullanırsanız 40-50 dakika arasında sürmektedir.

  • Eminönü-Kınalıada

kinaliada-eminonu

Bu hat üzerinden sadece Turyol firması sabah 10.00 akşam 18.30 saatleri arasında ulaşım hizmeti vermektedir. Yolculuk yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

  • Karaköy-Kınalıada

Bu hat üzerinden sadece Turyol firması hafta içi sabah saat 10.00 hafta sonu ise saat 09.00 sefer düzenlemektedir. Hafta içi son sefer akşam saat 19.25’te pazar günü öğle saat 13.00’dadır. Yolculuk yaklaşık 50-60 dakika arasında sürmektedir.

 

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın