34. Prens Adaları Yüzme Şampiyonası

34. Prens Adaları Yüzme Şampiyonası

34. Prens Adaları Yüzme Şampiyonası başlıyor.

Kınalıada Su Sporları Kulübü tarafından her yıl düzenlenen ve bu yıl 34.sü düzenlenecek olan Prens Adaları Yüzme Şampiyonası büyük bir heyecan ile bekliyor. 20 – 21 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan turnavaya bu yıl 9 ülkeden 50’den fazla takım katılıyor.

Toplam 500 sporcunun katılacağı şampiyona 20 Temmuz Cuma günü saat 14.00’te yapılacak açılış töreniyle başlıyor.

34. Prens Adaları Yüzme Şampiyonası’nın startını milli yüzücü ve su topçu Hakan Hatipoğlu verecek. Yarışmaya katılan yüzücüler 50m Serbest, 100m Serbest, 400m Serbest, 100m Kurbağa, 100m Kelebek, 100m Sırtüstü ve 200m karışık olmak üzere 7 ayrı branşta takımlarına şampiyonluk getirmek için kıyasıya yarışacak. Şampiyona 21 Temmuz Cumartesi günü saat 20.00’deki ödül töreninin ardından sona erecek.

34. Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, Avrupa Yüzme Federasyonunun takviminde de yer alıyor.

Kınalıada’da 33 yıldır başarılı bir organizasyonla gerçekleştirilen şampiyona, Avrupa Yüzme Federasyonu (LEN) tarafından tanınıyor ve takviminde yer alıyor.

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun yarış sistemleri sponsoru ve Medicana Kadıköy Hastanesi’nin sağlık sponsoru olduğu turnuvanın diğer sponsorları ise Mavi Marmara, Deniz Botanik Danışmanlık ve Isacco. Kınalıada Su Sporları Kulübü’nde Genel Kaptanlık ve 2. başkanlık yapmış, spora büyük emek vermiş, bu yıl vefat eden değerli spor insanı Gazaros Unan anısına düzenlenecek şampiyonaya İsviçre, Bulgaristan, Romanya, Bosna Hersek, İran, Mısır, Ukrayna ve Gürcistan’dan toplam 13 yabancı kulübün yanı sıra Türkiye’den de yaklaşık 30 kulübün katılımı öngörülüyor.

Şampiyona için Kınalada sakinlerinin yanı sıra tüm sporseverler davet ediliyor.

Kınaada’ya ulaşım için Adalar sefer tarifeleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Kategoriler: Haber, Kınalıada