Adalar Belediyesi Naylon Poşet Kullanımını Yasakladı

Adalar Belediyesi Naylon Poşet Kullanımını Yasakladı

 Adalar Belediyesi naylon poşet kullanımını Adalıların da desteğiyle resmen yasakladı. 

Adalılar doğada çözünerek kaybolması yüzyılları bulan naylon alışveriş poşetleri yerine bez torbalar kullanmaya başladı.

Adalar Belediye Meclisi’nde oybirliği ile, 1 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Adalar’da naylon alışveriş poşetleri yerine, kese kağıdı, bez torba, file gibi ürünler kullanılması kararı alınmıştı. Uygulamanın yürürlüğü geçmesiyle Adalar Belediyesi harekete geçti.

Adalar Belediyesi’nin Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneği, Adalar Kent Konseyi, Adalar Vakfı, Ada Gönüllüleri ve Heybeliada Gönüllüleri Derneği ile birlikte yürüttüğü doğayı korumak için naylon poşetlere karşı yürüttüğü mücadele sürüyor.  Önceki gün çevreci ve doğa dostu bez torbalarının dağıtımını Kınalıada pazarında başlatan Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, aynı hareketi bugün Heybeliada’da gerçekleştirdi.

Adalar Belediyesi naylon poşetlere karşı mücadelesi bu defa Büyükada’da!

Adalar Belediyesi naylon poşet kullanımı

Adalılar çevreye zararlı kimyasal madde yayan naylon poşetlere bu defa Büyükada pazarında mücadele edecek. 25 Ağustos 2016 Perşembe günü pazara gidecek olan Belediye Başkanı Aytaç, Meclis Üyesi Mürvet Çidam, vakıf ve dernek temsilcileri, bez torba, kese kağıdı, file gibi daha hijyenik ürünlerle ada halkını alışverişe teşvik edecek.

Geçtiğimiz Şubat ayında Adalar Belediye Meclisi’nde alınan kararla, 1 Mayıs 2016’dan itibaren uygulanmaya başlayan naylon poşet kullanımı yasaklanmıştı.

Adalar’da naylon poşet kullanımının yasaklanmasının ardından çalışmalara başlayan yetkililerin Büyükada pazarından sonra Burgazada’da mücadeleye devam etmeleri bekleniyor.

Adalar Belediyesi naylon poşet kullanımını yasağının  Adalar’da faaliyet gösteren tüm ticarethanelerde geçerli olduğunun da altını çizdi.

 

 

Kategoriler: Haber

Yorumlar

 1. Aysegul gurerk
  Aysegul gurerk 26 Ağustos, 2016, 17:57

  Insallah faytonların yerini elektrikli toplu tasımacılıgın aldıgı gunleri de goruruz.

  Reply this comment
 2. sukran eski
  sukran eski 28 Ağustos, 2016, 13:52

  Emegi gecenleri kutluyorum.Bu kararin tum yurda yayilmasini gonulden istiyorym

  Reply this comment
 3. Seta Akargider
  Seta Akargider 30 Ağustos, 2016, 21:59

  KINALIADA. YA DA GELSİNLER.ORDAKİ ES NAFLAR PEK KURAL TANIMAZLAR.İYİ OLUR GELSELER KEŞKE.

  Reply this comment

Yorum Yap