Adalarda Yaz Tatilinin Avantajları

Adalarda Yaz Tatilinin Avantajları

Sıcakların yavaş yavaş artmaya başladığı şu günlerde, hala   bir plan yapmadıysanız adalar yaz tatili için tercih edeceğiniz alternatiflerin başında yer alabilir.

Eşsiz  manzarası, denizi ve tarihi ile adalar yaz tatili için seçeceğiniz alternatiflerin başında  geliyor.  İstanbul’dan uzaklaşmadan keyifli  ve huzur dolu bir tatil yaşamak isteyenlerdenseniz adalar önceliğiniz olabilir.

Adalar, şehrin trafikten kurtulmak, masmavi bir denizle buluşmak  isteyenler için ideal bir yer.  Her türlü imkanı  bulabileceğiniz adalarda,  ister sezonluk isterseniz de  günlük, haftalık ya da aylık konaklayabilirsiniz. Adada konaklama için bir çok alternatif  bulunuyor.  Sezonluk evler kiralayabilir ya da sadece hafta sonu gitmek isterseniz  küçük ama oldukça şirin pansiyonlarda kalabilirsiniz.  “Konforuma oldukça düşkünüm” diyorsanız Büyükada’daki Princess Hotel’i sizin için tavsiye edebiliriz.

buyukada-princess-hotel

Adada yeni bir güne temiz hava eşliğinde yürüyüş yaparak başlayabilir,  ardından ise  müthiş manzara eşliğinde güzel bir  kahvaltı  edebilirsiniz.  Özellikle Heybeliada , Değirmenburnu  Piknik Alanı   kahvaltı ve piknik  tercih edebileceğiniz yerlerin başında yer alıyor.  Heybeliada , Değirmenburnu Piknik Alanı, manzarası  eşliğinden kahvaltı edebilir sonrasında da bisikletle kısa bir tura çıkabilirsiniz.

Gündüzleri ada sahillerinde denizin tadını çıkarıp yüzebilir, akşamları da  sahilde yürüyüp, bir ada klasiği olan roma dondurması yiyerek mükemmel bir yaz tatili yaşayabilirsiniz.

Kategoriler: Adalar, Güncel