Arlin Nevruz’un Kaleminden “İki Ada Bir Kadın”

Arlin Nevruz’un Kaleminden “İki Ada Bir Kadın”

Arlin Nevruz’un kaleme aldığı “İki Ada Bir Kadın” okuyucuları ile buluşuyor. Yoğun ilgi ile beklenen ve Nevruz’un ilk romanı olan kitap, Olimpos Yayınları tarafından bu ay piyasaya çıkarıldı.

Büyükada ve Paros arasında sıkışan bir aşk hikâyesi

Büyükada ve Paros arasında sıkışan bir aşk hikâyesinin anlatıldığı roman, ilk sayfadan itibaren okuyucuyu içine çekiyor. Roman, varlıklı bir hayata gözlerini açan Yasemin’in kendisini gerçek aşka götürecek olan yolda yaşadığı kayıpları, yalnızlığı, umutsuzluğu, tesadüfleri ve aşkla yeniden biçimlenen hayatını konu alıyor. Bu yolda adım adım ilerleyen Yasemin, farkında olmadan kadınlığını da keşfediyor.

Sürükleyici temposu ve başarılı kurgusu ile dikkat çeken  “İki Ada Bir Kadın”, aşkın çevresinde sahici bir serüvenin kapılarını aralıyor.

Okuyucusunu varlığın ve yokluğun sınırlarında heyecan uyandırıcı bir gezintiye davet eden Arlin Nevruz, aşk, umut, umutsuzluk ve yeniden aşk döngüsünün iç içe geçtiği akıcı kurgusuyla ve büyüleyici anlatımıyla ilk sayfalardan itibaren okurunu tutsak ediyor. Tanıdık bir yaşam öyküsünü kendine özgü benzersiz üslubuyla yeniden yorumlayan yazarın İstanbul, Büyükada, Atina ve Paros ekseninde dolaşan duru ve sürükleyici kalemi, değişen hayatları, sürprizlerle dolu olayları ve gerçek aşkın hikâyesini satır satır kitabına yansıtıyor.

Arlin Nevruz Kimdir?

1970 doğumlu Arlin Nevruz, çocukluğunu Arap İzzet Paşa Köşkü’nde, Büyükada’nın en güzel zamanlarında geçirmiş, gerçek bir adalı. Kaleme aldığı kitapta, kahramanları ve mekânları doğup büyüdüğü Büyükada anılardan esinlenerek oluşturmuştur.

“İnsan doğup büyüdüğü yere değil, ruhunun aydınlandığı yere aittir…”

İki Ada Bir Kadın – Arlin Nevruz

Kategoriler: Büyükada, Haber