Büyükada’da Satranç Turnuvası

Büyükada’da Satranç Turnuvası

Büyükada’da satranç turnuvası heyecanına ortak olmak istemez misiniz?

 2015 Uluslararası Kartal Open Satranç Turnuvası,  Kartal Belediyespor ve  Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği’nin katkılarıyla Büyükada’da düzenlendi. Kartal Open Satranç Turnuvası  8 ülkeden 141  oyuncunun katılımı ile  Büyükada’da başladı. 28 Haziran’a kadar devam edecek  turnuvada 7 unvanlı sporcu yarışacak.

14.500 TL.  para ödüllü turnuvada, ilk 3’e girenlere kupa, ilk 8’e girenlere  ise madalya verilecek. Kazanan yarışmalar  ödüllerine , 28 Haziran Pazar günü saat 16:00’da düzenlenecek ödül töreniyle sahip olacak.

 Turnuva Katılım Koşulları;

Doğa, deniz ve satranç Büyükada’da buluşuyor. 23-28 Haziran 2015 tarihleri arasında 2015 Kartal Belediyespor Uluslararası Satranç Turnuvası Ada Kartal Hotel – Büyükada sosyal tesislerinde düzenlenecektir. Turnuva 1700 üstü ve 1700 altı rating olmak üzere iki rating kategorisinde, 90′ + 30″ düşünme süresinde 9 Tur üzerinden yapılacaktır. Turnuvada FIDE ve TSF Satranç Yarışmaları Yarışma Prosedürü hükümleri geçerlidir.

1- Türk sporcularda 2014-2015 sezonu vizeli lisans şartı aranır.

2- Yarışma geçerli bir pasaporta sahip FIDE ID’si olan yabancı sporcuların katılımına açıktır.

3- Turnuvaya başvurular kartalopen.com turnuva internet sitesi üzerinden çevrim içi başvuru şekli ile kabul edilir.

4- Turnuva katkı payı 16 yaş ve altı için 25 TL, 16 yaşüstü için 50 TL dir. 5- GM, IM, WGM, WIM ünvanlı sporcular için turnuva katkı payı ücreti bulunmamaktadır. Turnuva katkı payı bedeli yönergede belirtilen hesaba yatırıldıktan sonra online kayıt sırasında dekont no girilerek turnuva kayıt işlemi gerçekleştirilir.

Kaynak: adagazetesi.com

Kategoriler: Etkinlikler, Haber