Çocuklar Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı’nda Buluştu

Çocuklar Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı’nda Buluştu

Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı başladı. 

Türkiye’nin dört bir yanından gelen 55 çocuk eğlenerek öğrenmek için Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı’nda bir araya geldi.

20 Haziran’da  Kartal Belediyesi’ne ait Ada-Kartal tesislerinde açılan Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı 55 çocuğu bünyesinde topladı. Şimdiden rekabetsiz bir ortam yaratmayı başaran organizasyonla miniklere dünya şairlerinin eserleriyle tanışma, okuduklarını düşünme, geliştirme ve yazma imkanı sağlanıyor. Çocuklar bu kampta öğrendiklerini müzik, resim ve drama ile harmanlamaya teşvik ediliyor.

Nazım Hikmet Büyükada

12 gün boyunca devam edecek olan Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı kapsamında çocuklar gününü kültür-sanat, çevre atölyelerine katılıp çeşitli spor aktiviteleriyle değerlendirecek. Ada-Kartal tesislerinde tam pansiyon ağırlanan minikler yüzme, oryantiring, müze gezisi, foto safari ve ada içi gezi programlarına katılma imkanı bulacak.

Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı, Nazım Hikmet’in ailesini temsilen Gündüz Vassaf, Kartal Belediyesi, Adalar Vakfı ve Adalar Kent Konseyi ortaklığı ile organize edildi.

Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı’nda anlamlı konuşma

Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı’nın açılışında konuşan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan Kartal Belediyesi olarak bu tür etkinlikleri desteklediklerini ifade ederek “Yurdun dört bir tarafından hiç denizi görmemiş, yaz tatili bilmeyen, yurdun değişik yörelerinden getirdiğimiz çocukları tesislerimizde ağırlıyoruz. Onlar burada hoş vakit geçirerek, çevre edinerek, bulundukları ortamdan çıkıp değişik ortamlarda nasıl davranmaları gerektiğini öğreniyor. Havuza nasıl girilir, onun gibi etkinliklere katılıp burada sosyal bir ortam oluşturuyorlar.Amacımız çocuklarımıza burada bir deniz kültürü aşılayabilmek. Kartal Belediyesi olarak yurdun dört bir tarafından gelen bu çocuklara, hem sosyal yolla, hem kültürel yolla, hem de bu çocukları zihinsel ve bedensel gelişimlerine hizmet verebilecek alanlar yaratmak için bu tür etkinlikler düzenliyoruz.” şeklinde konuştu.

İstanbul’dan kamp alanına ulaşım için Adalar Vapur Seferleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kategoriler: Büyükada, Haber