Heybeliada’nın Plajları Bir Harika

Heybeliada’nın Plajları Bir Harika

Bizans Döneminde prenslerin sürgüne gönderilmesi sonucu sürgün adası olarak bilinen adlar tarihi mekanları ve plajları ile de ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Heybeliada Plaj

Heybeliada Plaj

Heybeliada Plajları

Heybeliada Plajları

Heybeliada Plajları

Heybeliada Plajları

Heybeliada Plajları

Heybeliada Plajları

Heybeliada’ nın Plajları

Heybeliada da diğer adalar gibi tarihi dokusunun yanı sıra plajları ile de ziyaretçileri cezbediyor. Adada bulunan  Çam Limanı Koyu Plajı doğal güzelliği çam ormanlarıyla çevrili tarihi dokusu ile stresten ve günün yorgunluğundan kurtulmak isteyenlerin rahatlıkla tercih edebileceği yerler arasında yer alıyor. Dinlenirken  Beach Clupler’ ın düzenlemiş olduğu eğlenceli etkinliklere katılıp sosyalleşme imkanı da bulabilirsiniz.

Sonunda deniz olsun her türlü zorluğa katlanırım diyenler için, Alman Koyu Plajları tam size göre bir tercih olacaktır. Uzun ve zahmetli bir yolu aştıktan sonra ulaşacağınız Alman Koyu, Heybeliada’ da denizin keyfini süreceğiniz en güzel yerlerden bir tanesi olma özelliğini taşıyor. Doğal yapısının oldukça sert ve eğimli olmasına rağmen manzaranın ve denizin berraklığı çekilen bütün zorluklara değecek olan plaj, günün bütün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacaktır. Koyun açığa doğru bakan yönünün temiz olmasının yanı sıra koy özelliği taşımasından dolayı oldukça güvenlidir. Plaj, bölgenin güney doğuya bakıyor olması nedeni ile her daim güneş almaktadır. Özellikle pazar günleri insan akınına uğrayan koyda içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor olmanıza karşın, yiyeceklerinizi yanınızda taşımanız yerinde bir davranış olacaktır..

Heybeliada’ nın özel koylarından bir diğeri ise, Akvaryum Plajı’ dır.  Temiz salaş ve yalın bir doğa yapısını andıran koy İstanbul’ dan uzaklaşmak isteyenlerin tercih ettikleri plajların başında gelmesinin yanı sıra Heybeliada’ nın popüler dinlence alanıdır. Heybeliada’ ya vardığınızda Hakli Palas yolunu tutup Kablo isimli inişi geçtikten sonra ki giriş sizi Akvaryum Plajına ulaştıracaktır. Plaja ulaşmak için dik bir patika inişi ve dik bir tahta merdiveni geçmeniz gerekecektir.Dilerseniz bu yolu bisiklet ya da faytonla  da kat edebilirsiniz. Ulaşması biraz zahmetli olan plaj için doğa yürüyüşlerini sevmiyenler için Akvaryum Plajını tercih etmek iyi bir seçim olmayacaktır.

Heybeliada‘ da Halk Plajlarına gidebileceğiniz gibi dilerseniz özel sektöre ait plajları da tercih edebilirsiniz.

Heybeliada 2015 plajlara giriş ücretleri için plajlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Heybeliada Plajları adalardan.net