Hüseyin Rahmi Gürpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi Açıldı

Hüseyin Rahmi Gürpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi Açıldı

Uzun zamandır tadilatta olan Heybeliada Hüseyin Rahmi Gürpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi için resmi açılış töreni gerçekleştirildi.

Açılış töreninde Adalar Kaymakamı V. Hikmet Dengeşik ve İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin yanı sıra, Ak Parti Adalar İlçe Başkanı İsmail Hakkı Durmuş, Adalar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Eren, Adalar Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Güliz Ülkü, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, öğretmen ve öğrenciler katılım gerçekleştirdi.

Hüseyin Rahmi Gürpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi telefon numarası

Törende Adalar Kaymakamı Hikmet Dengeşik’in yaptığı açılış konuşmasında:

“Okul, deprem güçlendirmesi nedeniyle 2011 yılında yıkılıp 2015 yılında tekrar hizmete açıldı. Lisemizin bir özelliği de sadece Adalar değil, çevreden gelen özellikle Yalova’dan gelen öğrencilere de ev sahipliği yapmış olması onlara da hizmet vermiş olmasıdır. Lisemiz giriş kat, bodrum ve iki kattan müteşekkil toplam dört katlı bir bina olarak yapılmış. Yaklaşık olarak 8500 m2 alan üzerine kurulmuş bunun 2800 m2’si okul binası 5700 m2’si okul bahçesi olarak hizmet vermektedir. 24 derslik 6 atölye, laboratuvar, kütüphane, spor ve konferans salonu mevcuttur. Ama okulumuzun şöyle bir talihsizliği var;

Okulumuz, güzel modern bir bina olmasına rağmen hem projeden kaynaklanan hem de müteahhidimizden kaynaklanan bazı eksiklikleri mevcut. İnşallah bu eksiklikler kısa zamanda sayın müdürümüzün de desteğiyle giderilecektir. Bunu arzu ediyoruz, bekliyoruz. Okulumuzda hali hazırda muhasebe, finansman, bilişim ve çocuk gelişim ve eğitim birimleri mevcuttur. Ama biz okulumuzda konaklama hizmetleri ve yaşlı bakım hizmetleri bölümlerinin açılmasını istiyoruz. Çünkü Adalarımızın ve İstanbul’un ihtiyaçlarının bu yönde olduğunu düşünüyoruz. Muhasebe ve finansman ile bilişim teknolojilerinin artık çok fazla rağbet görmediği çok bilinen bir gerçek. Bu konudaki müracaatımızın Milli Eğitim Müdürümüz üzerinden takip edilmesini ve desteklenmesini arzu ediyoruz. İnşallah destek ile bu yeni bölümlerde açılır” dedi.

Toplam 24 dersliği, derslik 6 atölye, laboratuvar, kütüphane, spor ve konferans salon bulunan Hüseyin Rahmi Gürpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi tam gün eğitim veriyor. Okul Müdürü Mehmet Kulak 2015 yılından bu yana lisede görev yapıyor.

Hüseyin Rahmi Gürpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Adres: Heybeliada Mahallesi Turgut Reis Sokak No:23

Heybeliada / Adalar / İstanbul

Telefon: 0 216 382 35 23

Belgegeçer: 0 216 382 30 80

 

Kategoriler: Haber, Heybeliada