Issız Adalarda Yaşam Nasıl Olur? | Issız Adalar | Yaşanabilir Issız Adalar Nerededir?

Issız Adalarda Yaşam Nasıl Olur? | Issız Adalar |  Yaşanabilir Issız Adalar Nerededir?

Issız adalarda yaşam nasıl olur? Özellikle son yıllarda adada geçen yarışma programı ile beraber günümüzde pek çok insan bu sorunun cevabını merak ediyor. İnsanın doğası gereği yalnızlığın ve sessizliğin sonucu olarak korku duygusu doğar ancak “Issız adalarda yaşam nasıl olur?” sorusunun cevabı, bu korkuyu yenip stresle başa çıkabilmekte gizlidir.

Issız Adalarda Yaşam Nasıl Olur? Öncelikle Güvenlik!

Issız adalarda yaşam nasıl olur? Issız adalar öncelikle kalacağınız güvenli bir bölge belirlemeniz gereken yerlerdir. Yeri belirledikten sonra üstünü kapatabileceğiniz bir baraka yapmak için işe başlamanız gerekiyor. Daha sonrasında uyuyabileceğiniz bir  yatağa ihtiyacınız olacak. Issız adalar için vazgeçilmez olan bambu ağaçlarını barakanızda ve yatağınızda kullanabilirsiniz. Elinizde kaşık, çatal, bıçak gibi hazır aletler olmadığı için kendi aletlerinizi doğadan elde etmek zorundasınız. Issız bir adada sizi kocaman bir deniz ve zengin bir besin kaynağı bekliyor. Beslenme gibi temel bir ihtiyaç için  böyle bir yerde yemek seçme gibi bir lüksünüz bulunmuyor.  Ayrıca balık yemeyi bir yaşam biçimi haline getirmelisiniz. Adadaki birçok ağaç türünden kendinize uygun bir ağ yapabilirsiniz ancak balık yakaladıktan sonra ateş yakmak gibi bir sorunla karşı karşıya kalacaksınız ve bu deneyim belki de sizi en zorlayacak anlardan biri olacak. Eğer önceden kamp eğitimi tecrübeniz olduysa bu konuda bir adım öndesiniz. Diğer bir temel ihtiyaç ise  su.  Adada içilebilir bir su kaynağı bulmalısınız. Bu sizin için hayli zor olacaktır! Çünkü; ıssız bir adanın içinde hiç görmediğiniz canlılar, zehirli bitki ve hayvan türleriyle karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. Bunlara karşı dikkatli olmanız ve bilmediğiniz bitkilere dokunmamanız gerekiyor. Issız adalar geceleri geçirmek için ilk zamanlarda psikolojik ve fiziksel zorluklar yaşayabileceğiniz yerler olduğu için geceleri zorlanabilirsiniz.  Kalktığınızda hiç tanımadığınız hayvanlarla karşılaşmamak için yatmadan önce mutlaka ateşinizi yakıp uyumanız gerekiyor.

Ada sahibi ünlüler kimler?

Issız Adalarda Yaşam Nasıl Olur? Yaşanabilir Issız Adalar Nerededir?

Issız adalarda yaşam nasıl olur sorusuna cevap aldık. Peki, böyle bir macerayı yaşayabileceğimiz yaşanabilir ıssız adalar nerededir?

Yaşanabilir ıssız adalar nerededir? Dünyanın birçok bölgesinde “Yaşanabilir ıssız adalar nerededir?” sorusuna cevap olabilecek bölgeler mevcuttur. İşte o ıssız adaların listesi:

1. Sokotra Adası

Issız adalarda yaşam: Issız Adalar Sokotra Adası

Sokotra Adası, Hint Okyanusu’nda bulunur ve Yemen’e bağlıdır. Sokotra Adası dünyadaki en tenha yerlerden biridir.

2. Kiribati Adası 

Issız adalarda yaşam kiribati adası

Pasifik Okyanusu’nun ortasında kalır. Tropikal bir ada olan Kiribati Adası dünyadaki ıssız adalardan biridir.

3.Saint Kitts ve Nevis Adası

Issız Adalar Saint Kitts ve Nevis Adası

Saint Kitts ve Nevis Karayipler’de bulunan iki adadır. Turizmiyle ön plana çıksa da dünyanın en sessiz adalarından biridir.

4.Cook Adaları

Issız adalar Cook Adaları

Büyük Okyanus’ta bulunan ve Yeni Zelenda’ya bağlı Cook Adaları 15 farklı adadan oluşmaktadır.Her biri kendine has özellikleri olan ve insan eli değmemiş adalara sahip nadir bölgelerdendir.

5.Pitcairn Adaları

Issız adalarda yaşam Pitcairn Adaları

Büyük Britanya’ya bağlı olan ve dünyanın en ıssız adalarından olan Pitcairn Adaları Güney Pasifik Okyanusu’nda bulunmaktadır.

Issız adalarda yaşam yazımızı nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz:)

 

Kategoriler: Genel, Haber