İstanbul Adalar’da Yılbaşı Hava Durumu

İstanbul Adalar’da Yılbaşı Hava Durumu

Yılbaşını Büyükada, Heybeliada, Kınalıada veya Burgazada’da geçirmek isteyenler dikkat! İşte İstanbul Adalar’da hava durumu.

2016’ya İstanbul Adalar’da “Merhaba” diyecekseniz, hava koşullarını öğrenin ve hazırlığınızı yapın. Bu sene, yılbaşının Cuma gününe rastlaması nedeniyle 3 günlük kısa bir tatil fırsatı yakalayan İstanbullular tercihini, eşsiz manzarası ile ünlü Adalar’dan yana kullanıyor. Yeni yıl rezervasyonlarının hemen hemen bitmek üzere olduğu bölgede tatilciler için akşam eğlenceleri ve konaklama hazırlıkları da tamamlanmış durumda.

Yılbaşında Adalar’da kar yağacak mı?

İstanbul ve çevresinde 30 Aralık 2015 Çarşamba gününden itibaren sağanak kar yağışı görülecek. Yılbaşı akşamı kar yağışının artmasıyla yeni yılın ilk günü İstanbul bembeyaz bir örtü ile kaplanacak.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Adalar’da yılbaşı tatili boyunca hava şu şekilde olacak:

Yılbaşında Adalarda kar yağacak mı

31 Aralık 2015 Perşembe

Yılbaşı günü beklenen en yüksek sıcaklık 4, en düşük ise -1 derece olacak. Yoğun kar yağışının devam edeceği Perşembe günü en yüksek nem oranı %79 iken en düşük %70 dolaylarında hissedilecek. Rüzgâr Kuzeydoğu’dan hafif derecede saatte 29 km hızla esecek.

1 Ocak 2016 Cuma

Yeni yılın ilk günü Adalar’a yine yoğun kar yağışlı bir hava hakim olacak. Cuma günü en yüksek sıcaklık 2, en düşük ise 1 derece olarak tahmin ediliyor. Hissedilen nem en yüksek %75, en düşük %62 oranında seyredecek. Rüzgar Kuzey yönden hafif saatte 29 km hızla esecek.

2 Ocak 2016 Cumartesi

Cumartesi günü yer yer kar yağışının devam edeceği Adalar’da sıcaklık en yüksek 7, en düşük -1 derece olacak. Hafif kar yağışı devam ederken nem en yüksek %62, en düşük %49’a kadar inecek. Rüzgar Güney yönden hafif saatte 20 km hızla esecek.

3 Ocak 2016 Pazar

Adalar’da Pazar günü, kar yağışı yerini tamamen yağmurlu bir güne bırakacak. Rüzgar Güneydoğudan saatte 23 km hız ile eserken, nem oranı en düşük %55, en yüksek %74 oranında hissedilecek.

Adalar’da yılbaşı vapur saatlerini ve sefer bilgileri Adalar kış tarifesi 2016 yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

 

Kategoriler: Büyükada, Haber, Heybeliada