Lev Troçki’nin Evi Satılıyor Mu?

Lev Troçki’nin Evi Satılıyor Mu?

Kızıl Ordu’nun kurucusu, Sovyetler Birliği Bolşevik Partisi’nin önemli isimlerinden Lev Torçki’nin Büyükada’da büyük bir evi var. 3571 metrekarelik alanda bahçeli, görkemli ve tarihi yapısıyla harika deniz manzarasına sahip bu ev, son günlerde satılıyor söylentileriyle konuşuluyor.

Lev Troçki’nin Evi Satılık

Lev Troçki’nin Milyon Dolarlık Evi

950 metrekare oturma alanı olan, 18 odalı, küçük bir saray büyüklüğünde ve ihtişamındaki bu harika ev 4.400.000 dolara satılıyor. 5 salonu ve 5 banyosu olan Lev Troçki’nin Büyükada’daki evi tam 150 yaşında. Buram buram tarih kokan muhteşem ev yapıldığı dönemde de lüks ve gösterişliydi ancak gün geçtikçe değeri arttı. Büyükada’daki çoğu butik otelden fazla oda sayısı olan ve mimarisiyle her göreni etkileyen bu tarihi yapının milyonlarca dolar değerinde olması çok da şaşırtıcı değil.

Lev Troçki’nin Evi

Troçki Hakkında

1917’deki Rus Devrimi’nde, akılda kalan isimlerden biri de Lev Troçki’dir. Troçki ismini 1902 yılından itibaren kullanmaya başlamıştır. Esas adı Lev Davidoviç Bronştayn’dır. Sovyetler Birliği’nin kurulması, bu sırada çıkan isyanların bastırılmasındaki en önemli isimlerden biridir. Stalin’e karşı girdiği iktidar mücadelesini kaybetmiştir.

Lev Troçki

Adalılar tepkili

Ancak Ada halkı, evin satılmasına karşı çıkıyor. Adalılar, Lev Troçki’nin Büyükada’da yıllarca yaşadığı evin Kültür Bakanlığı tarafından müzeye dönüşmesini istiyor. Böylece tarihi değerlere sahip çıkmak gerektiği vurgulanıyor.

Kategoriler: Haber