Şehir Hatları Ada Kart Başvuruları Başlıyor

Şehir Hatları Ada Kart Başvuruları Başlıyor

Adalar arası ücretsiz geçişten yararlanmak isteyenler için ‘Ada Kart’ başvuruları başladı.

26 Aralık 2016 tarihinde Şehir Hatları’na ait 2016 – 2017 Ada Kart başvuruları için kayıtlar başlıyor. 2017 tarihlerinde geçerliliği olacak karta sahip yolcuların, uygulamadan yararlanmaya devam etmesi için Ada Kart’ını yenilemesi gerekiyor. Adalar arası ücretsiz geçiş imkanı sağlayan Şehir Hatları Ada Kart başvuruları 17 Şubat 2017 tarihine kadar sürecek. Başvuru evrakları tamamlandıktan sonra Şehir Hatları Büyükada İskelesi’ne eksiksiz bir şekilde teslim edilecek.

Kartın son geçerlilik tarihi ise 31 Aralık 2017’de sona erecek.

Kartın geçerlilik süresi 1 yıldır.

İşte 2017 Şehir Hatları Ada Kart Başvuruları

Ada Kart’a sahip olmak için ne gerekiyor?

  1. Şehir Hatları Büyükada İskelesi’nden temin edilebilen başvuru formu
  2. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf
  3. İş Bankası Büyükada Şubesi 1012-325054 nolu hesaba yatırılan 80 TL geçiş bedeli, 10 TL kart ücreti; toplam 90 TL yatırıldığını gösteren banka dekontu. Ayrıca banka dekontunun arkasına başvuru sahibinin T.C kimlik no, ad-soyad ve adres bilgileri yazması gerekiyor.
  4. Eksiksiz doldurulan form, bankadan alınan ödeme dekontu ve Adalar ilçesinde ikamet edildiğini gösteren ikametgah senedi Şehir Hatları İskele Memuruna teslim edilecektir.

Şehir Hatları Ada Kart Başvuruları

Ada Kart’ınızı nasıl yenileyebilirsiniz?

  1. Şehir Hatları Büyükada İskelesi’nden temin edebilen başvuru formu
  2. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf
  3. İş Bankası Büyükada Şubesi 1012-325054 nolu hesaba yatırılan 80 TL geçiş bedelinin yatırıldığını gösteren banka dekontu. Ayrıca banka dekontunun arkasına başvuru sahibinin T.C kimlik no, ad-soyad ve adres bilgileri yazması gerekiyor.
  4. Bankadan alınan ödeme dekontu, mevcut ada kartın fotokopisi ve Adalar ilçesinde ikamet edildiğini gösteren ikametgah senedi Şehir Hatları İskele Memuruna teslim edilecektir.

Ada Kart başvuru işlemleri için yolcular; Alo 153 Beyaz Masa’dan yada 0 212 313 80 00 numaralı telefonlardan bilgi alabilecekler.

 

İstanbul ve çevresinden Adalar’a ulaşım için sefer saatlerini kullanacağız iskeleye göre KOLAY TARİFE ile hızlıca sorgulayabilir. Ada Kart ile geçişler için ve tüm firmaların ücret tarifesini Adalar Ücret Tarifesi 2016 yazımızda bulabilirsiniz.