Ünlüler Hangi Adayı Tercih Ediyor?

Ünlüler Hangi Adayı Tercih Ediyor?

Adalar,  pek çok ünlünün tercih ettiği yerlerin başında yer alıyor. Özellikle yaz aylarında adalara oldukça yoğun ilgi var. Bu ilgilinin sebebi ise; adaların doğal güzelliği ve tarihi yapısından kaynaklanıyor.

Yaz aylarında çok fazla yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği adalar, ünlülerin de uğrak yeri. Yazın pek çok ünlü  isim adaları tercih ediyor.  Adaları tercih eden ünlülerin başında ise; Orhan Pamuk, Buket Uzuner, Oral Çalışlar, Nuriye Akman, yönetmen Halit Refiğ, şair Ataol Behramoğlu ve oyuncu Ayla Algan  yer alıyor. Bu isimlerin çoğu İstanbul’un kargaşasından uzaklaşmak için adaları tercih ediyor.

İşte adaları tercih eden ünlüler;

 Büyükada: Levent Kırca, Elif Şafak, Oral – İpek Çalışlar, Behiç Ak, Altan Öymen, Buket Uzuner , Ataol Behramoğlu,  Ediz Hun, Selda Alkor, Yaprak Zihnioğlu, Mete Çubukçu, Komet, Enis Batur, Hasan Hüsrev Hatemi , Kezban Hatemi, Gündüz Vassaf, Nilgün Cerrahoğlu                                                              

Burgazada: Hale Işık,  Lale Mansur, Etyen Mahçupyan, Ali Bayramoğlu, Halit Refiğ, Ayla Algan, Necmi Tanyolaç, Ruhi Ayangil, Tilbe Saran ve Defne Er.

Heybeliada: Ayşe Sarısayın,  Handan Öztürk, Yiğit Bener

Sedef Adası: Orhan Pamuk, Alaattin Kaya

Kınalıada: Onur Belge