Firmaların Kabataş Seferleri Değişiyor

Firmaların Kabataş Seferleri Değişiyor

İDO, BUDO, Mavi Marmara, Şehir Hatları ve Dentur firması ‘Kabataş Meydan Düzenlemesi Transfer Merkezi ile İskelelerin Yenilenmesi İnşaatı’ nedeniyle geçici süre Kabataş seferleri değişiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Kabataş Meydanı’nda yapılan düzenleme ve yenileme çalışmaları nedeniyle deniz ulaşımı gerçekleştiren firmalar bir süre Kabataş İskelesi’nden hizmet veremeyecek.

Proje çerçevesinde, 83 bin metrekarelik alanda yayalaştırılmış yeni bir meydan düzenlemesi yapılacak. Ayrıca vapur, deniz otobüsü ve motor iskeleleri yenilenecek, Dolmabahçe-Fındıklı arasındaki trafik yer altına alınacak. Böylece Kabataş Meydanı’nda raylı sistem, deniz ve karayolu ulaşımı entegre olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın “Ustalık döneminin en önemli eserlerinden biri” olarak açıkladığı Üsküdar ile Kabataş’ı denizin altından bağlayacak yaya tüneli projesi de yeni meydanda diğer ulaşım sistemlerine entegre olacak.

Kabataş seferleri 28 Temmuz Perşembe günü itibariyle durdurulacak

‘Kabataş Meydan Düzenlemesi Transfer Merkezi ile İskelelerin Yenilenmesi İnşaatı’ nedeniyle 28 Temmuz Perşembe gününden itibaren Kabataş’ta vapur, motor ve deniz otobüsü iskelelerinden yapılan seferler şöyle gerçekleştirilecek:

Şehir Hatları: Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar ve uğramalı Boğaz seferleri Beşiktaş ile Eminönü (Katip Çelebi) İskelesi’nden,

İstanbul Deniz Otobüsü (İDO): Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar seferleri Beşiktaş ve Yenikapı İskelesi’nden,

Dentur: Kabataş-Üsküdar seferleri Karaköy İskelesi’nden,

Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO) : Kabataş-Bursa seferleri Karaköy eski İDO İskelesi’nden sağlanacak.

Firmaların Adalar Kabataş Seferleri İskelelerini Değiştiriyor

Kabataş’tan Adalar’a sefer düzenleyen İDO, Şehir Hatları, Dentur ve Mavi Marmara firmaları geçici bir süre iskele değişikliğine gidiyor. Buna göre;

Şehir Hatları

Firma, Kabataş’tan yaptığı Adalar seferlerinde tarife değişikliği yaparak, Beşiktaş ile Eminönü (Katip Çelebi) İskelesi’nden seferlerine devam edecek.

İDO

Adalar seferlerine Beşiktaş İskelesi’nden devam edecek olan İDO, sefer saatlerinde de düzenlemeye gidiyor.

Dentur

Sefer saatlerinde herhangi bir değişiklik yapmayacak olan Dentur, Kabataş – Adalar seferleri, tadilat süresi boyunca Beşiktaş – Adalar şeklinde düzenlenecek.

Mavi Marmara

Firmadan yapılan açıklamaya göre Kabataş Adalar seferlerinin yapılması için Beşiktaş ya da Eminönü İskelesi’nin belirlendiğini ancak netlik kazanmadığını, güncel bilgilerin sosyal medya hesapları üzerinden açıklanacağını bildirdi.

 

Tüm firmaların güncel Kabataş Adalar sefer saatlerini Kolay Tarife ile hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz. Ayrıca Adalar Vapur Seferleri yazımızı inceleyerek güncel sefer bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Kategoriler: Haber, Vapur Seferleri

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın