Adalar arası Macerada Yarışları Kayıtları Başladı.

Adalar arası Macerada Yarışları Kayıtları Başladı.

Büyükada ve Heybeliada’da gerçekleşecek “Macerada Yarışları”  için yarışmacılar aranıyor.

Bu yıl 3.sü düzenlenecek olan “Macerada Yarışları” hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Kayıtlar için son tarih 25 Ağustos 2015 Salı günü olarak belirlendi. Yarışmalar 5 – 6 Eylül 2015 tarihinde yapılacak.

Yarışmayı kazanan ilk üç takıma Salcano’dan bisiklet ve Magma dergisine 1 yıllık abonelik hediye ediliyor.

Macerada nasıl ortaya çıktı?

“Macerada Yarışları”, doğal ortamda birçok dalda spor yaparken hem insanların gücünü sınaması, hem de keyif alarak aktivite gerçekleştirmeleri için yapılan yarışlar olarak biliniyor. Adalar’da yeni macera yarışlarının adı, böylece Macerada oldu.

2015 Macerada’da neler var?

İlk iki yıl Burgazada’da başlayıp, Heybeliada’da sonlanana yarışma, bu yıl Heybeliada’da başlayıp, Büyükada’da sonlanacak. Böylece iki senedir üst üste yarışmaya katılan macera tutkunlarını, bu sene yepyeni bir parkur ve yeni sürprizler ile zorlu etaplar bekliyor olacak.

 Bu seneki yarışlarda yüzme, bisiklet ve oryantiring var.

Yarışmanın yüzme etabı Heybeliada önlerinde başlayıp, Büyükada’da son bulacak. Yarışmanın bisiklet ve oryantiring etapları ise Büyükada’da gerçekleşecek.

Macerada yarışmasına nasıl katabilirsiniz?

Macerada yarışları için öncelikle kayıt olmanız gerekiyor. Geçen sene kontenjanı 50 takım ile sınırlandırılan organizasyon için bu sene takım sayısı 75’e yükseltildi. Kayıtlar için acele edin. Takım başı kayıt ücreti ise 200 TL olarak belirlendi.

Katılım için yarışmanın başvuru formunu http://www.macerada.org/downloads/macerada_takim_kayit_formu.pdf adresinden temin ederek, banka dekontu ile basvuru2015@macerada.org adresine göndermeniz gerekiyor.

Yarışmaya kimler katılabilir?

Macerada yarışmasına 18 yaşından gün almış herkes katılabiliyor ve üst yaş sınırlaması bulunmuyor. Yarışmacıların iki kişilik takımlar halinde kayıt olmaları gerekiyor.

Macerada’da konaklama

Macerada konaklama

Yarışmacılar bir gece önceden Heybeliada Kızılay Kampı’nda ücretsiz konaklayabiliyor. Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı bu hizmetler arasında bulunuyor. Yarışmacılar, ister 8’li, 6’lı ve 4’lü odalarda ya da kamp alanlarına kurulan çadırlarda da konaklayabiliyor.

Kategoriler: Burgazada, Haber, Heybeliada