32. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası Sonuçlandı

32. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası Sonuçlandı

5-6 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen 32. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası sonuçlandı.

Kınalıada Su Sporları Kulübü Başar Acarlı Tesisleri’nde iki gün gün boyunca devam eden yüzme yarışmasına Türkiye’den yirmi yedi, Azerbaycan ve Bulgaristan’dan da birer takım katıldı. 300 yüzücü 50 m Serbest, 100m Serbest, 400m Serbest, 100m Kurbağa, 100m Kelebek, 100m Sırtüstü ve 200m Karışık olmak üzere yedi ayrı branşta, takımlarına şampiyonluk getirmek için kıyasıya yarıştı.

 32. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası Sonuçları

Bu yıl, 2015 yılındaki şampiyonada ani kalp durması sonucu hayatını kaybeden Veteran yüzücü Timur Akıncı’nın anısına düzenlenen “32. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası” kapsamında Kayseri Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) ekibi, takımlar klasmanında şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonanın ev sahibi Kınalıada Su Sporları Kulübü ikinci olurken, Fenerbahçe üçüncü sırada yer aldı.

 32. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası kırılan rekorlar şu şekilde;

100 metre kelebek (12 yaş kızlar): Aleyna Özkan, 1.03.34 (Fenerbahçe)

100 metre kelebek (17 yaş erkekler): Kaan Özcan, 56.96 (ENKA)

100 metre serbest (13 yaş erkekler): Yiğit Aslan, 57.02 (Kayseri TOHM)

Kınalıada Su Sporları Kulübü

Avrupa Yüzme Federasyonu tarafından ilgiyle takip edilen organizasyonla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada Kınalıada Su Sporları Kulübü Genel Kaptanı Tolga Acarlı, şampiyonanın 32 yıldır düzenlendiğini hatırlatarak, “Birçok ülkeden sporcuları ağırlıyoruz. Prens Adaları ve İstanbul için özel bir yarış. Bu sene Bulgaristan ve Azerbaycan’dan takımlar geldi. Bu yıl 300’den fazla sporcu yarışıyor. Her sene daha iyiye giden bir organizasyon. Şampiyona, Avrupa Yüzme Federasyonunun etkinlik takviminde de yer alıyor.” şeklinde konuştu.

Şampiyonayı, kulübün kurucu başkanı olan babası Başar Acarlı’nın başlattığını belirten Tolga Acarlı, “Çok fazla ülkeyi ağırladık. Dünyanın farklı kıtalarından gelen sporcular oldu. Takımları çok güzel bir ortamda ağırlıyoruz. Keyifli bir yarışma oluyor.” ifadelerini kullandı.

 

İstanbul ve çevresinde bulunan tüm Adalar’dan haberler için adalardan.net haber sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kategoriler: Etkinlikler, Haber, Kınalıada