Bilim Ateşböceği Gezici Öğretim Birimi

Bilim Ateşböceği Gezici Öğretim Birimi

Bilim Ateşböceği Gezici Öğretim birimi “Bilim Tırı” Adalar’da açıldı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) birçok ilde gerçekleştirdiği Bilim Ateşböceği Gezici Öğretim birimi 10 Şubat Çarşamba günü görkemli bir açılışla Büyükada Atatürk Meydanı’nda faaliyetlerine başladı.

Ülkenin birçok yerinde gezici öğrenim birimi kuran TEGV’nin bu ayki durağı Büyükada oldu. Kaliteli bilimsel eğitime teşvik amacıyla yola çıkan “Bilim Tırı” özgüven sahibi, sorgulayan ve topluma faydalı olacak çocuklara destek olmayı hedefliyor. Yapımını Bosch ev aletlerinin üstlendiği, Lyod’s Foundatıon tarafından hayata geçirilen proje için Adalar Belediyesi, Kent Konseyi ve İlçe Eğitim Müdürlüğü’nden de destek geldi.

Bilim Ateşböceği Gezici Öğretim Birimi “Bilim Tırı” Büyükada’da!

Bilim Ateşböceği Gezici Öğretim Birimi’nin açılış töreni, Büyükada Atatürk Meydanı’nın da Çarşamba günü saat 13.30’da Adalar Kaymakamı Hikmet Dengeşik, Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Adalar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Eren, Adalar Kent Konseyi başkanı Sinan Özbek ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı genel müdürü Mete Meleksoy katılımlarıyla gerçekleşti. Açılış konuşmalarının ardından katılımcılar kurdele keserek, “Bilim Tırı”nda eğitim alan öğrencileri yerinde ziyaret ettiler.

Ateşböceği Gezici Öğretim Birimi bilim tırı

Bilim Ateşböceği projesi ile, çocuklar üzerinde kısa sürede etki yaratabilmek için çocukta özgüven, değerlilik, kendini ifade edebilme, yaratıcılık, empati gibi duygu ve becerilerinin gelişimi hedefleniyor.