Adalarda Ramazan Nasıl Geçer?

Adalarda Ramazan Nasıl Geçer?

Ramazan ayında iftarınızı adaların eşsiz  manzarasında yapabilir ve adaların tarihi dokusu etrafında unutulmaz ramazan anıları yaşayabilirsiniz.

Ramazana sayılı günler kala hepimizi tatlı bir telaş sardı.  Bu telaştan biri de iftar menüleri. Özellikle iftar menüleri ramazan ayında herkes tarafından takip edilen konuların başında yer alıyor. Eğer iftarda ne yapsam diye düşünenlerdenseniz? Adaların muhteşem manzarası ve tarihi dokusu eşliğinde  bir iftar yapmanızı tavsiye ederiz.

Farklı kültürden insanların yıllardır bir arada yaşadığı adalarda, ramazan ayı hoşgörü ile geçmektedir. Fırından çıkan sıcacık pide, binbir emekle  hazırlamış  iftar sofraları  ramazan ayın olmazsa olmazlarından. Adalarda bu sıcacık atmosfer etrafında bir  iftar yapabilir, keyifli bir  gezinti yaşayabilir ve böylelikle iftarda ne yapsam derdinden kurtulabilirsiniz.

iftar-menusu

 

pide

Adalarda iftar yaptıktan sonra sahilde bir yürüyüşe çıkıp, adanın muhteşem roma dondurmasını tadarak keyif yapabilirsiniz.

sakizli-dondurma

Büyükada’da yer alan Akasya ve Konak restoranı iftar için tercih edebilirsiniz. Adalarda bazı restoranlarda iftar menüsü uygulaması yok ama grupça  iftar organizasyonu yapmak isterseniz önceden rezervasyon yaptırıp, gidebilirsiniz.

Ramazan Ayı’nda Vapur Seferleri Değişecek mi?

Adalara gideceklerin merak ettiği konulardan  biri de ramazan ayında vapur seferlerinin değişip, değişmeyeceği? Aşağıdaki, linke tıklayarak 2015 vapur seferlerine ulaşabilirsiniz.

2015 Ramazan Ayı Adalar Vapur Seferleri için Tıklayınız.

Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada için iftar saatlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Adalar, Genel, Haber